Baty za spacer bez abaji i fotkę w internecie

Malak Al Shehri, która sfotografowała się w miejscu publicznym w Arabii Saudyjskiej bez chusty, została aresztowana i czeka ją kara chłosty.

Historię zdjęcia kobiety bez chusty na ulicy Arabii Saudyjskiej, które podbiło saudyjski internet, portal euroislam.pl opisywał niedawno. Po tym czynie otrzymała wyrazy poparcia, ale także niewybredne groźby śmierci. Wszyscy myśleli, że skończy się tylko na groźbach konserwatywnych, wahabickich użytkowników twittera i facebooka. Tymczasem kobieta została aresztowana przez policję moralności, jak podaje arabskojęzyczna gazeta Al Sharq.

Od redakcji: Na pocieszenie możemy powiedzieć, że Królestwo Arabii Saudyjskiej ponownie rozważa zezwolenie na prowadzenie samochodów kobietom. Trzeba je jeszcze tylko wyposażyć w przewiewne siedzenia, żeby rany od batów mogły łatwiej się goić. (j)

źródło: Daily Mail

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Avatar photo

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Jak Donald Tusk debatę o imigracji zakończył

Kolejny meczet w Warszawie. Kto go buduje?

Torysi boją się oskarżeń o islamofobię