Barbie dla panny młodej

image001Przedstawiamy dwie „informacje”, zamieszczone przez satyryczny portal The People’s Cube, do których inspiracją stały się autentyczne wydarzenia związane z ekspansją islamu w przestrzeni publicznej Zachodu.

Wcześniej donosiliśmy już między innymi o tym, jak islam stworzył Amerykę, o misji pokojowej talibów w Chicago oraz o kultowej grupie Koran-Koran

Twórcą i prowadzącym portal jest Oleg Atbashian, który w 1994 wyemigrował do USA z Ukrainy, gdzie za czasów sowieckich projektował propagandowe plakaty dla partii komunistycznej.

* * *

Lista prezentów ślubnych – nareszcie w sklepach z zabawkami

W celu lepszej integracji rosnącej populacji mniejszości religijnej w Ameryce, która dopuszczają małżeństwa z nieletnimi, Toys 'R’ Us, wiodąca sieć sklepów z zabawkami, dołączyła do swojej oferty usługę „listy prezentów ślubnych” dla małoletnich narzeczonych.

Od teraz goście weselni będą mogli kupować w prezencie ślubnym zabawki, wybrane ze spisu pozostawionego w sklepie przez wychodzącą za mąż dziewczynkę. Decyzja zapadła zaraz po tym, jak producent zabawek Mattel ogłosił, że w przyszłorocznych zestawach Barbie lalki będą miały do dyspozycji muzułmańskie nakrycia głowy.

„Firmy takie jak Toy ‘R’ Us muszą pozostać wystarczająco elastyczne, by dostosować się do zmieniającej się kultury”, stwierdził dyrektor wykonawczy przedsiębiorstwa. „My staramy się po prostu wyjść naprzeciw oczekiwaniom coraz większej cześci naszego społeczeństwa, która nie stosuje się do tradycyjnych amerykańskich obyczajów”.
Sprzedawcy już zacierają ręce, zwłaszcza teraz, gdy wzrasta liczba migrantów z Bliskiego Wschodu, których męscy przedstawiciele mogą poślubić cztery dziewczynki w wieku nawet sześciu lat.

———————————————————————————

The Rockettes zatańczy w burkach!

image004

Popularny amerykański zespół tańca The Rockettes zapowiedział gotowość dostosowania się do ostatniego wyroku Sądu Najwyższego, przyznającego prawo do odstępstwa pracownikom, których obowiązki religijne mogą stać w sprzeczności z zasadami ubioru wyznaczonymi przez pracodawcę.

Tegoroczny wyrok Sądu Najwyższego zobowiązał sieć sklepów Abercrombie and Fitch do przyznania prawa odstępstwa ze względu na religię pracownicy, która – pomimo polityki firmy zabraniającej zakrywania głowy nakryciami innymi niż te wyprodukowane przez sieciówkę – chciała nosić strój w postaci hidżabu (patrz: artykuł na portalu Al Jazeera).

The Rockettes tymczasem nie udzielili oficjalnego wyjaśnienia, ale źródła bliskie zespołowi podają, że zatrudniona przed przejściem na islam była już przez kilka lat jego tancerką. Sąd Najwyższy wydając wyrok potępiający Abercrombie and Fitch doprowadził tym samym do sytuacji, w której zabranianie tancerce noszenia ubrania wymaganego przez jej wiarę traktowane będzie jako przestępstwo.

Niewymieniony z nazwiska krytyk z Broadwayu piszący dla poczytnych gazet wyraził swój podziw dla postępowej odwagi tancerki: „Wyobrażam sobie dzień, w którym wszystkie tancerki the Rockettes będą na tyle odważne, aby dokonywać tak śmiałych aktów skromności. Ta tancerka kankana naruszyła status quo i przywróciła scenie godność”.

Niemniej jednak krytycy Sądu Najwyższego zadają pytanie: „Gdzie wyznaczymy granicę? Czy będziemy teraz musieli pozwalać plemiennym szamanom i satanistycznym kapłanom na noszenie ich religijnych strojów również na co dzień, gdy pracują jako bankierzy, prawnicy, organizatorzy ślubów, dyrektorzy zakładów pogrzebowych czy pracownicy rządowi?”.

Oprac. Bochun/PJ

Na podst.
http://www.thepeoplescube.com/
http://www.thepeoplescube.com/

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign