Bałagan, improwizacja, hipokryzja

image001
| 15 komentarzy|
image_pdfimage_print

image001Julia Pitera, Marian Piłka. Foto tvn24

Jan Wójcik

Wiceminister spraw wewnętrznych Piotr Stachańczyk zadeklarował, że Polska jest gotowa przyjąć dobrowolnie dwa tysiące uchodźców z trzech i pół tysiąca, których Unia chciała nam narzucić siłą.

Deklaracja ta spotkała się z krytyką nie tylko opozycji, ale i koalicjanta. A i w rządzącej partii chyba nie ma jednomyślności. Krytyczni są także eksperci.

Przyjmowaniem uchodźców zaskoczony jest wicepremier i szef koalicyjnego PSL Janusz Piechociński, który oczekiwał, że będzie to decyzja rządu a nie wiceministra resortu. http://www.rp.pl/ Wskazuje na niepewne scenariusze na Ukrainie, które mogą Polskę i tak wystawić na falę uchodźców z bliskiej zagranicy.

Sytuację pod koniec dnia próbował ratować Grzegorz Schetyna, który informował, że to wstępne propozycje, a całą sprawa to kwestia nie tygodni, a miesięcy. Innymi słowy kukułcze jajo podrzucone następcom Platformy po wyborach. http://wpolityce.pl/

Za zahamowaniem imigracji opowiada się także Julia Pitera z PO. „Unia Europejska stoi przed takim problemem: im lepsze warunki będzie stwarzała dla niekończącej się liczby uchodźców, tym lepszy argument do zachęcania do kolejnych wyjazdów z Afryki będą mieli ci ludzie, którzy chcą wyjechać”, mówiła w TVN24 posłanka. http://www.tvn24.pl/ (wypowiedź na wideo pod tym linkiem). Deklaracje premier Kopacz to coś innego niż to, o czym mówi Pitera.

Temat z pewnością będzie elementem kampanii wyborczej. Premier Ewa Kopacz, wykorzystała, żeby zdobyć poparcie dla deklaracji o kwotach imigrantów, przybycie w tym samym dniu chrześcijan z Syrii, ściągniętych przez Fundację Estera i namawiała Polaków do otwarcia swojej wrażliwości na uchodźców. W odpowiedzi kandydatka PiS na premiera Beata Szydło wzywa, by przede wszystkim pamiętać, „o Polakach, którzy są poza granicami naszego kraju, a chcieliby wrócić”. Krytyczny jest także poseł PiS Jan Dziedziczak. „Polska od dwudziestu kilku lat nie jest w stanie przyjąć garstki Polaków z Kazachstanu, tymczasem Ewa Kopacz, która wcześniej blokowała przyjęcie Polaków z Kazachstanu teraz, kiedy Unia kazała, to natychmiast przyjmujemy dwa tysiące jakichś muzułmańskich emigrantów”, mówił Dziedziczak w TVP Info. http://www.tvp.info/20786734/

Na zagrożenie zwracają uwagę eksperci. Wrocławscy adwokaci, prof. Elwira Marszałkowska-Krześ i Sławomir Krześ ostrzegają przed terrorystami i domagają się analizy FRONTEXu pod kątem zagrożeń dla Polski w związku z przyjmowaniem uchodźców. Wskazują, że w takiej sytuacji prawo krajowe, a także Traktat Lizboński nakładają przede wszystkim obowiązek ochrony obywateli państwa. http://www4.rp.pl/

Z kolei ekspert z Instytutu Spraw Publicznych Rafał Baczyński-Sielaczek uważa, że wiele polskich instytucji nie jest przygotowanych do pracy z uchodźcami. „Większość obiektów położona jest w lasach, z dala od większych miejscowości, bo placówki zostały utworzone m.in. w byłych bazach wojskowych”, informuje ekspert. Jak w takich warunkach zadbać o integrację ze społeczeństwem?

Jest jeszcze aspekt ekonomiczny. Dziennikarz defence24.pl i specjalista ds. Bliskiego Wschodu Witold Repetowicz informuje, że za dniówkę płaconą w Unii na uchodźcę, w Libanie można utrzymać go przez miesiąc. A tam na potrzeby czekają miliony ludzi. Co więcej, zostaną pozbawione wsparcia, bo polski MSZ ograniczył dla nich pomoc na miejscu. http://www.defence24.pl/ To jednak nie przeszkadza pani premier apelować do naszych sumień.

To było w weekend. Tymczasem w poniedziałek media, nawet te przychylne ściąganiu imigrantów, donosiły:

„Multi kutli nie działa” – Wprost

„Koniec raju dla imigrantów? Skandynawia ma dosyć” – NaTemat

Jak widać nie ma analiz dotyczących bezpieczeństwa, procedur dotyczących imigrantów, nie mamy infrastruktury, rząd z koalicją nie potrafi się porozumieć, a my już deklarujemy jakieś kwoty. Ograniczamy pomoc na miejscu, zamiast tam właśnie ją kierować. Mówimy o powstrzymaniu imigracji, a stosujemy zachęty, żeby przybywali do Europy. A tymczasem cały projekt multi kulti wziął w łeb.

A to, co przyjdzie wraz z nimi, opisuje artykuł „Państwo Islamskie rozszerzy wojnę na Europę”. http://euroislam.pl/

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze