Austriaccy Zieloni nie lubią głosujących

ulrike-lunacek
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Ulrike Lunacek, kandydatka austriackiej Partii Zielonych do Parlamentu Europejskiego, chce pozbawić swoich współobywateli możliwości decydowania o kształcie Unii Europejskiej. Sprzeciwia się, bowiem ogólnokrajowemu referendum, które miałoby zadecydować, czy Austria ratyfikuje traktat akcesyjny Turcji. Takie rozwiązanie zaproponowała inna lewicowa siła w Austrii Partia Socjaldemokratyczna.

ulrike-lunacekZdaniem Lunacek członkostwo w Unii to proces z pewnymi zasadami i nie powinno być żadnych innych barier, kiedy strony spełnią swoje zobowiązania.

Mimo, że tyle mówi się o potrzebie demokratyzacji instytucji unijnych, dialogu ze społeczeństwem i problemie braku zainteresowania obywateli projektem unijnym, to dalej pojawiają się niebezpieczne, autorytarne tendencje.
I chociaż decyzja o rozpoczęciu negocjacji zapadła pod stołem, to obywatelom pozostaje nadzieja, że będą mogli wypowiedzieć się przy traktacie akcesyjnym. Zresztą unijni biurokraci zapewniali, że negocjacje to nie droga w jedną stronę i Europa także musi być gotowa na przyjęcie tak dużego, kulturowo odmiennego kraju.

Na horyzoncie buduje się kolejny kryzys w Unii Europejskiej chyba, że wyborcy, zamiast technokratów, wybiorą polityków, którzy uważniej słuchają ich poglądów.

AX na podst. Hurriyet

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook