Austria: policja w meczetach

Meczet w Austrii
| 11 komentarzy|
image_pdfimage_print

W minionym tygodniu policja przeszukała meczety w Grazu. Akcja jest częścią szeroko zakrojonych działań antyterrorystycznych i ma na celu rozbicie grup salafitów, podejrzanych o wspieranie rebeliantów w Syrii.

Podczas rewizji funkcjonariusze skonfiskowali dokumenty i zajęli pliki, jednak nikt nie został aresztowany.

Zdaniem władz ponad 100 obywateli Austrii opuściło kraj, by walczyć w “świętej wojnie” w Syrii. Ostatnio głośna stała się sprawa dwóch nastolatek z Wiednia, które padły ofiarą uwiedzenia i uciekły do Syrii, żeby podjąć walkę. Interpol prowadzi poszukiwania, których celem jest odnalezienie nastolatek i umożliwienie im powrotu do Austrii. Podobny problem nie dotyczy jednak tylko Austrii, ale też innych krajów, takich jak Wielka Brytania i Francja – również tam rekrutowani są bojownicy. Aby zapobiegać dalszym wyjazdom kraje te muszą wprowadzać środki zapobiegawcze, na przykład apele do muzułmanek, żeby przekonywały młodzież, że nie warto angażować się w wojnę w Syrii.

Już wcześniej w tym miesiącu mówiono o Grazu w kontekście islamizmu. Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, Bractwo Muzułmańskie planuje właśnie tam przenieść swoje siedziby.

GB na podst. http://viennatimes.at/news/General_News/2014-05-01/30035/Mosques_raided_in_Graz

Meczet w Austrii

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze