Australijska policja może nakazać zdjęcie burki

show us your face
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Nowa ustawa zobowiązuje muzułmańskie kobiety w Australii do odsłaniania twarzy podczas kontroli policyjnej.

Już wkrótce muzułmanki w Sydney i australijskim stanie New South Wales, zatrzymane przez policję, będą musiały zdejmować zasłonę twarzy. Tak postanowił 4 lipca rząd najludniejszego stanu Australii. Jego premier Barry O’Farrel stwierdził, że w trakcie dochodzeń policyjnych i poszukiwań przestępców nie można czynić różnicy między muzułmanami a wyznawcami innych religii. „Jest mi obojętne, czy taka osoba ma na sobie kask, ubiór zasłaniający całe ciało, czy tylko twarz – policja musi mieć prawo zażądać, żeby pokazała twarz ”.

Nowe przepisy mają związek z niedawnym przypadkiem, ( bezczelność w burkę odziana )  kiedy to pewna muzułmanka została zatrzymana z powodu popełnienia wykroczenia drogowego. Wyrok skazujący został uchylony w wyższej instancji, a sąd uzasadnił to tym, że nie jest pewien czy to ta własnie kobieta była sprawczynią wykroczenia. Oskarżona podczas policyjnej kontroli miała na sobie zasłonę i jej stuprocentowa identyfikacja była niemożliwa.(p)

Tłum. rol
Źródło: http://derstandard.at/1308680361527/Australien-Burka-Traegerinnen-muessen-bei-Polizeikontrollen-ihr-Gesicht-zeigen

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze