Australia wprowadzi ostrzejsze warunki uzyskania obywatelstwa

Premier Australii Malcolm Turnbull zapowiedział wprowadzenie ostrzejszych warunków uzyskiwania obywatelstwa. Oprócz dłuższego pobytu (min. 4 lata zamiast roku), niekaralności i braku raportów o przemocy domowej, wprowadzone mają być testy na akceptowanie australijskich wartości, sprawność w języku angielskim i spełnianie warunków integracji, takich jak posiadanie pracy, posyłanie dzieci do szkoły, uczestniczenie w lokalnych organizacjach społecznych.

Wartości australijskie, powiedział premier, będą ustalone na podstawie propozycji publicznej dyskusji, która ma potrwać do czerwca. Odpowiednią ustawę ma następnie przegłosować parlament, co wydaje się możliwe, bo nawet opozycyjna Partia Pracy poparła propozycje. (g)

Źródło: foxnews.com

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Uwolnić Iran z rąk terrorystów i morderców

Afganistan – przegrany sukces

Pakistan: rząd ustępuje islamistom