Australia twarda wobec nielegalnych imigrantów

Scott Morrison
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Przedstawiamy przemowę, spisaną z nagrania, jakie przygotował dla osadzonych w obozie dla uchodźców i poszukujących azylu w Australii minister do spraw imigracji, Scott Morrison.

Nazywam się Scott Morrison i jestem nowym Ministrem ds. Imigracji i Ochrony Granic w nowym australijskim rządzie premiera Abbota.

Trafiliście tutaj, ponieważ płynąc na łodziach zamierzaliście nielegalnie przekroczyć granicę Australii. Nowy rząd Australii nie będzie tolerował tego typu prób. Trafiliście tutaj, aby oceniono zasadność waszych roszczeń [do azylu] – jeżeli takowe posiadacie – i zostanie to dokonane przez rząd państwa-gospodarza. Ten rząd zdecyduje o zasadności waszych roszczeń.

Scott Morrison

Jeżeli wasze roszczenia okażą się niezasadne, nie zostaniecie przesiedleni na teren Australii. Nigdy nie będziecie mieszkać w Australii. Jeżeli okaże się, że nie jesteście uchodźcami, pozostaniecie w tym obozie do momentu, gdy zdecydujecie się powrócić do domu.

Musicie wiedzieć, że decyzja rządu w tej kwestii nie ulegnie zmianie. Pozostaniecie tutaj, dopóki nie wrócicie do domu lub nie zostaniecie przesiedleni gdziekolwiek poza Australię.

Jeżeli chcecie wrócić do domu już teraz, możecie złożyć wniosek do urzędników, których znajdziecie dziś w tym budynku. Oni skontaktują was z Międzynarodową Organizacją ds. Migracji, która zajmie się waszym powrotem do domu. Jeżeli nie zdecydujecie się wrócić do domu, spędzicie w tym miejscu bardzo, bardzo dużo czasu.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Dlatego też namawiam was, abyście przemyśleli to dokładnie i podjęli decyzję, której nie będziecie żałować przez resztę swojego życia. Przemytnicy okłamali was, wykorzystali i oszukali. Rozumiem, że z tego powodu odczuwać będziecie ogromną złość. Fakty się jednak nie zmienią. Jesteście, gdzie jesteście, ponieważ próbowaliście nielegalnie przybyć do Australii na łodziach.

Powinniście przekazać wszystkim osobom, które znacie, i które zamierzają pójść w wasze ślady, że nie powinny tego robić. W przeciwnym razie znajdą się w podobnych okolicznościach, co wy – lub też w dużo, dużo gorszych.

Powinniście powiedzieć wszystkim w Australii, którzy mogli pomagać wam w podróży, że nowy rząd będzie ich szukał i że jeśli starali się pomóc wam lub komukolwiek innemu, będą obserwowani przez naszą policję i mogą otrzymać zarzuty. Jeżeli zostaną skazani, odsiedzą wyrok w więzieniu. Jeśli mają wizę, ich wiza zostanie cofnięta.

Wraz z nowym rządem przyszły nowe zasady. Dlatego namawiam was, abyście poważnie przemyśleli waszą kolejną decyzję, i abyście podjęli taką decyzję, której nie będziecie żałować do końca życia. Namawiam was, abyście nie pozostawali tutaj i skorzystali z możliwości powrotu do kraju, z którego pochodzicie.

Taka jest polityka nowego rządu.

Bohun, na podst. https://www.youtube.com/watch?v=3s0EqwMJwD0&feature=youtu.be

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook