Australia: nieletnia wydana za mąż w meczecie

1
Meczet Noble Park (google maps)
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Muzułmański duchowny sfilmował przymusowe małżeństwo 14-latki z 34-letnim mężczyzną w meczecie w Melbourne. Na nagraniu słychać słowa: „Obowiązkiem żony jest posłuszeństwo swojemu mężowi”

Niewyraźne nagranie z telefonu komórkowego pokazujące ślub dziewczynki z mężczyzną zostało odtworzone w sądzie w Melbourne. Imam Ibrahim Omerdic (61) zmuszony był odpierać zarzut udzielenia lub zamiaru udzielenia ślubu, który nie został nigdy sformalizowany zgodnie z australijskim prawem.

Policja znalazła nagranie w telefonie pana młodego. Słychać na nim wyraźnie jak Omerdic, były imam Bośniackiej Społeczności Muzułmańskiej oraz meczetu Noble Park, nakazuje nieletniej pannie młodej posłuszeństwo mężowi. „Jeżeli twojego męża coś uszczęśliwia, rób to – mówi imam. – Jeżeli czegoś nie lubi, nie rób tego”. Podczas przeszukania biura Omerdica policja znalazła materiały ślubne, strój weselny, tekst przysięgi małżeńskiej oraz akt zawarcia małżeństwa muzułmańskiego z adnotacją, że małżeństwo nie może zostać zarejestrowane w australijskim urzędzie stanu cywilnego.

We wrześniu 2016 r. Izba Imamów regionu Victoria potępiła małżeństwa zawarte niezgodnie z australijskim prawem: „Jako muzułmańscy obywatele Australii musimy szanować i przestrzegać prawa tego kraju”, oświadczono. Również Islamic Council of Victoria potępiła małżeństwa nieletnich: „To prawda, że niektóre kraje dopuszczają małżeństwa w młodszym wieku. Fakt ten nie może jednak stanowić usprawiedliwienia małżeństw nieletnich w Australii”.

Borsuk na podst.: www.dailymail.co.uk

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook