Australia: nieletnia wydana za mąż w meczecie

1
Meczet Noble Park (google maps)
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Muzułmański duchowny sfilmował przymusowe małżeństwo 14-latki z 34-letnim mężczyzną w meczecie w Melbourne. Na nagraniu słychać słowa: „Obowiązkiem żony jest posłuszeństwo swojemu mężowi”

Niewyraźne nagranie z telefonu komórkowego pokazujące ślub dziewczynki z mężczyzną zostało odtworzone w sądzie w Melbourne. Imam Ibrahim Omerdic (61) zmuszony był odpierać zarzut udzielenia lub zamiaru udzielenia ślubu, który nie został nigdy sformalizowany zgodnie z australijskim prawem.

Policja znalazła nagranie w telefonie pana młodego. Słychać na nim wyraźnie jak Omerdic, były imam Bośniackiej Społeczności Muzułmańskiej oraz meczetu Noble Park, nakazuje nieletniej pannie młodej posłuszeństwo mężowi. „Jeżeli twojego męża coś uszczęśliwia, rób to – mówi imam. – Jeżeli czegoś nie lubi, nie rób tego”. Podczas przeszukania biura Omerdica policja znalazła materiały ślubne, strój weselny, tekst przysięgi małżeńskiej oraz akt zawarcia małżeństwa muzułmańskiego z adnotacją, że małżeństwo nie może zostać zarejestrowane w australijskim urzędzie stanu cywilnego.

We wrześniu 2016 r. Izba Imamów regionu Victoria potępiła małżeństwa zawarte niezgodnie z australijskim prawem: „Jako muzułmańscy obywatele Australii musimy szanować i przestrzegać prawa tego kraju”, oświadczono. Również Islamic Council of Victoria potępiła małżeństwa nieletnich: „To prawda, że niektóre kraje dopuszczają małżeństwa w młodszym wieku. Fakt ten nie może jednak stanowić usprawiedliwienia małżeństw nieletnich w Australii”.

Borsuk na podst.: www.dailymail.co.uk

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze