Atak na Polaków w Afganistanie, trzech żołnierzy rannych

krew
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Czy żołnierze polscy ranni w Afganistanie mogą liczyć na krew od polskich muzułmanów?  Według jednej z fatw zgromadzonych na stronie bank fatw nie wolno oddawać krwi „niewiernym” jeśli walczą oni z muzułmanami dokładnie:  „czy to przynależąc do państwa, które jest w stanie wojny z muzułmanami czy wspierając agresję przeciwko muzułmanom”. Jest to postawa właściwa dla  imigrantów muzułmańskich i środowiska wokół nich skupionego w Polsce, w przeciwieństwie do Tatarów polskich którzy wielokrotnie popierali również militarnie państwowość Polską.

Trzech polskich żołnierzy w Afganistanie zostało rannych w wyniku eksplozji przydrożnego ładunku wybuchowego; ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – poinformowały służby prasowe PKW Afganistan.

Do zdarzenia doszło dzisiaj po południu, kilkanaście kilometrów na południe od bazy Ghazni; polski patrol został zaatakowany silnym ładunkiem wybuchowym, uszkodzony został transporter kołowy Rosomak; silne opancerzenie pojazdu uchroniło życie żołnierzy – poinformował kpt. Artur Pinkowski z Sekcji Informacyjno – Prasowej Polskich Sił Zadaniowych Afganistan Ghazni.

krew– Poszkodowanych zostało pięciu członków załogi, trzech z nich jest rannych. Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano śmigłowce ewakuacji medycznej MEDEVAC, które przetransportowały poszkodowanych do szpitala polowego w Ghazni, gdzie udzielono im pomocy lekarskiej. Stan rannych lekarze określają jako stabilny, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – podał Pinkowski w komunikacie.

https://www.youtube.com/watch?v=BN-jJLUOisA

Muzułmańska demonstracja podczas przemarszu wojsk brytyjskich które powróciły z Afganistanu w Luton.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze