Areszt dla Łukasza Ł. – planował zorganizować „grupę dżihadystyczną”

Dżihad w Polsce
| 20 komentarzy|
image_pdfimage_print

– Sąd rejonowy uzasadnił swą decyzję o trzymiesięcznym areszcie m.in. faktem, że zgromadzony materiał dowodowy wskazuje na wysokie prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzucanych mu czynów – powiedział rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie sędzia Wojciech Małek.

– Konieczne jest zbadanie kontaktów podejrzanego, stąd m.in. potrzeba jego izolacji – oświadczył sędzia.

Wcześniej prok. Katarzyna Calów-Jaszewska z Prokuratury Okręgowej w Warszawie mówiła, że po przesłuchaniu zatrzymanego we wtorek Ł. prokurator wysłał do sądu wniosek o jego aresztowanie. Dodała, że Artur Ł. złożył obszerne wyjaśnienia, w których przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokuratura nie ujawnia, jakie mogły być motywy działania Ł.

Dżihad w Polsce

– Według zebranego dotychczas materiału dowodowego, planował on zorganizować grupę dżihadystyczną na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Przeszedł na islam, jego duchowym wzorem był twórca Hamasu szejk Ahmed Yassin – poinformowała w środę po południu rzeczniczka Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego ppłk Katarzyna Koniecpolska-Wróblewska.

Więcej na: dziennikwschodni.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze