Arcybiskup Wiednia apeluje o solidarność z koptami

| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Arcybiskup Wiednia kardynał Christoph Schoenborn i koptyjski biskup Austrii Anba Gabriel wystąpili w piątek w Wiedniu ze wspólnym apelem o solidarność z koptami wobec krwawych ataków na tych wyznawców chrześcijaństwa, do jakich dochodzi w Egipcie.

– Domagamy się ochrony dla Kościoła i dla chrześcijan, równości praw dla chrześcijan i muzułmanów w Egipcie, sprawiedliwości dla wszystkich – oświadczyli kard. Schoenborn i bp Gabriel we wspólnej deklaracji odczytanej wobec ok. 3 000 uczestników manifestacji, która przeszła spod Opery Wiedeńskiej pod katedrę Św. Szczepana.

Manifestacja odbyła się na znak solidarności z koptami w Egipcie.

– Wszystkie osoby, którym bliska jest zasada wolności wyznań, powinny czuć się solidarne z egipskimi koptami – podkreślili obaj biskupi.

W pochodzie uczestnicy manifestacji nieśli transparenty: „Powstrzymajcie barbarzyńskie ataki na koptów w Egipcie”, „Koptowie są Egipcjanami, jak wszyscy inni”.

9 października 27 koptów zginęło, a 300 zostało rannych na kairskim placu Maspero podczas pokojowej demonstracji przeciwko prześladowaniom religijnym. W tłum demonstrantów wjechały dwa pojazdy opancerzone armii egipskiej.

Organizacja Amnesty International podała, że część uczestników demonstracji koptów odniosła rany postrzałowe.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze