Aranżowane małżeństwa przyczyną przestępstw seksualnych

lord Ahmed
Lord Ahmed court case...File photo dated 22/12/2008 of Lord Ahmed, a Labour life peer who was jailed for 12 weeks today for dangerous driving by a judge who heard he sent and received a series of text messages from his car on a motorway. PRESS ASSOCIATION Photo. Issue date: Wednesday February 25, 2009. Sheffield Crown Court was told Lord Ahmed was involved in an accident which left a man dead on the M1 near Rotherham, South Yorkshire, on Christmas Day 2007. See PA story COURTS Ahmed. Photo credit should read: Anna Gowthorpe/PA Wire
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Nieszczęśliwe związki małżeńskie bliskich krewnych są przyczyną napastowania dziewcząt przez azjatyckie gangi – twierdzi lord Ahmed, muzułmański członek Izby Lordów.
lord Ahmed
Muzułmański polityk obwinił nieszczęśliwe, zaaranżowane przez rodziców małżeństwa pomiędzy kuzynami i kuzynkami za doprowadzanie pakistańskich mężczyzn do polowania na nie potrafiące się obronić, młode białe dziewczęta w celu zaspokojenia potrzeb seksualnych.

Lord Ahmed, pierwszy muzułmański lord w Wielkiej Brytanii, jest zarazem pierwszym politykiem mówiącym o powiązaniach między przestępstwami seksualnymi popełnianymi przez pakistańskich mężczyzn, a małżeństwami między kuzynostwem pierwszego stopnia. Wypowiedział swoją opinię po zalewie głośnych spraw sądowych, w których grupy Azjatów skazywano za napastowanie białych dziewcząt w wieku nawet 12 lat w Derby, Blackburn i w Rotherham, w którym mieszka polityk.

Lord Ahmed, który chce zakończyć praktykę wewnątrzrodzinnych małżeństw, powiedział: „Oni są zmuszani do małżeństw i nie są szczęśliwi. Żenią się z kobietami z zagranicy, z którymi nie mają nic wspólnego, mają dzieci i tworzą rodziny. Ale ci ludzie chcą się ‘zabawić’ i dla zaspokojenia swoich seksualnych potrzeb poszukują wrażliwych, bezbronnych dziewczyn”. Powiedział też, że azjatyccy mężczyźni uciekają się do wykorzystywania młodych białych dziewczyn, ponieważ nie chcą poważnych związków z dorosłymi białymi kobietami. „Dorosła kobieta – jeżeli masz romans – będzie chciała twojego czasu, pieniędzy i będzie oczekiwała, że odejdziesz od swojej żony” – dodał polityk. Jego komentarze pojawiły się wiele tygodni po tym, jak Sekretarz Spraw Zagranicznych Jack Straw sprowokował ogólnokrajowy skandal swoją wypowiedzią, że niektórzy pakistańscy mężczyźni patrzą na białe dziewczyny jak na „łatwe mięso” dla wykorzystywania seksualnego.

„Otrzymuję bardzo wiele krytycznych słów ze strony Azjatów, którzy pytają: ‘Jak możesz mówić takie rzeczy o azjatyckich mężczyznach?’. Ale oni muszą wreszcie się obudzić i zdać sobie sprawę, że istnieje problem”, stwierdził labourzystowski lord.
„Jestem tym bardzo zmartwiony, zważywszy, że dzieje się to w moim bezpośrednim sąsiedztwie, a także w Rochdale i Bradford. Takie rzeczy nie działy się w pokoleniu mojego ojca lub mojej. To się wydarza wśród młodych Azjatów. Chociaż szanuję indywidualny wybór, myślę, że społeczność powinna skierować uwagę na małżeństwa w obrębie Wielkiej Brytanii, a nie małżeństwa z kuzynami z zagranicy.”

Badania wykazały, że 55% brytyjskich Pakistańczyków zawiera małżeństwo ze swoimi kuzynkami pierwszego stopnia, zazwyczaj zza granicy. W Bradford ten odsetek sięga aż 75%. Mimo że małżeństwa między kuzynostwem pierwszego stopnia są legalne w Wielkiej Brytanii, są one źle widziane przez wiele osób, które uważają je za formę kazirodztwa. W Ameryce ten zwyczaj jest nielegalny w 30 stanach. Tego rodzaju małżeństwa wśród innych grup brytyjskich muzułmanów, pochodzących z Indii czy Bangladeszu, nie są tak popularną praktyką.

Wcześniej w tym miesiącu dwóch przywódców pakistańskiego gangu z Derby zostało skazanych za wykorzystywanie 26 białych dziewczyn w wieku pomiędzy 12. a 18. rokiem życia po uprzednim odurzeniu ich alkoholem i narkotykami. 28-letni Mohammed Liaquat i 27-letni Abid Saddique zostali uwięzieni na minimum 11 i 8 lat za zarzuty m.in. gwałtu. Obaj mieli żony z zaaranżowanych małżeństw i mieli z nimi dzieci. W Rotherham w listopadzie gang pięciu azjatyckich mężczyzn został rozbity, a jego członkowie uwięzieni za wykorzystywanie białych dziewcząt w wieku nawet 12 lat.

Od 1997 roku 56 mężczyzn w wieku około 28 lat skazano za napastowanie dziewczyn w wieku 11-16 lat. Spośród nich trzech było rasy białej, a reszta to Azjaci, w tym 50 było muzułmanami, a większość stanowili brytyjscy Pakistańczycy. Rzecznik Biura Spraw Wewnętrznych powiedział: „Nie powinniśmy formułować pochopnych konkluzji na temat narodowych wzorców w przypadkach napastowania bez dalszej analizy”.Eksperci ds.zdrowia wielokrotnie uprzedzali Pakistańczyków, aby zmniejszyli liczbę małżeństw między kuzynami, gdyż prowadzi to do licznych genetycznych wad w tej społeczności.

Lord Ahmed został na krótko wydalony z Labour Party po tym, gdy spędził 16 dni w więzieniu w 2009 roku za wysyłanie sms-ów w trakcie prowadzenia samochodu, w wyniku czego zabił osobę w wypadku.

(db-pj)
Tłum. MM
http://www.dailymail.co.uk/news/article-1351834/Grooming-girls-Asian-gangs-fuelled-unhappy-arranged-marriages-cousins-claims-Muslim-peer.html

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook