Antyterrorystyczna akcja w Brukseli, czterech policjantów rannych, terrorysta zabity, dwóch zniknęło

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

10:00 16.03 Najprawdopodobniej dwóch terrorystów wymknęło się obławie policyjnej, ale prywatna belijska sieć telewizyjna VTM doniosła, że zostali pochwyceni. Na razie brak potwierdzenia.

18:50 Policja opanowała budynek, zajmowany przez terrorystów. Oprócz jednego terrorysty, zabitego w sąsiedztwie, w budynku nie ma innych osób. Co najmniej dwóch (a nie jeden, jak poprzednio donoszono) terrorystów uciekło, ale nie wiadomo, czy udało im się przedostać przez kordon policji.

18:00 Dzieci z lokalnego przedszkola zostały bezpiecznie wyprowadzone.

———————————————–

Podmiejska dzielnica Brukseli została odcięta od reszty miasta a dzieci w szkołach mają pozostać wewnątrz do czasu zakończenia akcji przeciwko osobom powiązanym z terrorystami, którzy zabili w listopadzie w Paryżu 130 osób. Dwóch listopadowych terrorystów, w tym ich przewódca, nie zostało dotychczas schwytanych a pochodzili z Brukseli.

W akcji oprócz oddziałów belgiskiej policji z helikopterami uczestniczą również policjanci francuscy. Trzech anty-terrorystów belgijskich zostało lekko rannych. Obława policyjna podobno nie jest skierowna przeciwko dwóm terrorystom z Paryża lecz dwóm ich współpracownikom. Jeden uzbrojony jest w broń maszynową, drugi, który uciekł po dachach został zabity na pobliskiej posesji.. (g)

Źródła: euronews.com, dw.com; breakingnews.com; france24.com

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook