Antysemickie kazanie na Al-Azhar

Dziedziniec Al-Azhar, nazywanego „islamskim Watykanem”
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Piątkowe kazanie na uniwersytecie Al Azhar w Kairze, emitowane prze Kanał 1 telewizji egipskiej 10 maja, zawierało czysto antysemickie przesłanie.

Wywodziło się ono nie z mariażu jednej totalitarnej ideologii z drugą, jaki miał miejsce na początku XX wieku i dał narodziny Bractwu Muzułmańskiemu, a wprost z Koranu i od Mahometa.

Muhammad Al-Mukhtar Al-Mahdi, uczony z Al-Azhar, powiedział: „Islamski naród, który jest strażnikiem prawdy, musi być świadom konspiracji Fałszu i sideł, które nań czyhają. Allach nauczał, że najgorszymi jego wrogami są ci, o których powiedział: ‘Ty z pewnością się przekonasz, że ludzie najbardziej zawzięci w swojej wrogości wobec tych, którzy uwierzyli – to żydzi i bałwochwalcy.’ (Koran 5:82)*. Dlatego Allah uczynił dżihad w Jego sprawie i wytrzymałość na ból i trudności skutecznymi środkami zwalczania ludzi Fałszu.(…)

Dziedziniec Al-Azhar, nazywanego „islamskim Watykanem”
Dziedziniec Al-Azhar, nazywanego „islamskim Watykanem”

Konfrontacja jest nieunikniona. Nasz Prorok nie kłamał. Powiedział nam, że będzie konfrontacja pomiędzy muzułmanami a żydami przed Dniem Sądu, i że muzułmanie pokonają ich do tego stopnia, że żydzi schowają się za kamieniami i drzewami, ale kamienie i drzewa powiedzą: ‘O muzułmanie, słudzy Allacha, jest żyd za mną, przyjdźcie i zabijcie go’. Przygotujcie się na ten dzień, ponieważ na pewno przybędzie, ponieważ boskie objawienie nie posiada żadnych kłamstw”.

W samym tym miejscu prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama wygłosił swoje słynne przemówienie do muzułmańskiego świata w roku 2009, w którym liczył na nowe otwarcie w polityce Stanów Zjednoczonych wobec tamtego regionu.

Fragment tego samego wersetu Koranu (5:82), pozytywny wobec chrześcijan, użyty został przez byłego przewodniczącego Ligi Muzułmańskiej Samira Ismaila do pośmiertnego pożegnania papieża Jana Pawła II.

JW na podst. MEMRI

* 5:82 Ty z pewnością się przekonasz, że ludzie najbardziej zawzięci w swojej wrogości wobec tych, którzy uwierzyli – to żydzi i bałwochwalcy. I z pewnością się przekonasz, że najbliżsi, przez swoją przyjaźń, tym, którzy uwierzyli, są ci, którzy mówią: „My jesteśmy chrześcijanami!” Tak jest, albowiem są wśród nich księża i mnisi i oni nie wbijają się w pychę. (tłum. J. Bielawski)

Źródło: http://www.memritv.org/clip_transcript/en/3871.htm

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook