Antwerpia coraz mniej belgijska

Demonstracja w Antwerpi
| 11 komentarzy|
image_pdfimage_print

Ponad połowa dzieci w wieku do 9 lat w Antwerpii pochodzi z rodzin imigranckich, stwierdza najnowszy raport przygotowany przez władze miejskie.

Demonstracja w Antwerpi
Demonstracja w Antwerpi

W badaniu wzięto pod uwagę również dzieci urodzone w Belgii i posiadające obywatelstwo belgijskie. Najnowsze dane pokazują także, że 36,1% ogółu mieszkańców Antwerpii to imigranci. Największa ich grupa pochodzi z Afryki Północnej (10,4%), następni są zachodni Europejczycy i przybysze z Zachodniej Azji (po 5,4%) oraz z Europy Wschodniej (5%).

„Kolorowość” Antwerpii widać również w grupach wiekowych. 46% dwudziestolatków, 48% nastolatków i 56%  dzieci poniżej 9 roku życia ma imigranckie pochodzenie.

Radna  Monica De Coninck ocenia, że do roku 2020 dwie trzecie młodzieży antwerpskiej pochodzić będzie z rodzin imigranckich. Radny z partii Vlaams Belang, Wim Van Osselaer, komentuje: „Antwerpia powinna wysłać mocny sygnał do władz rządowych, żeby położyły kres niepohamowanej imigracji. Na początek powinna zostać załatwiona sprawa małżeństw imigrantów”. Van Osselaer dodał, że jeśli imigracja nie zostanie powstrzymana, wkrótce trzeba będzie opracowywać specjalne programy polityki wobec mniejszości etnicznej, jaką staną się we własnym kraju Flamandowie.

PJ wg. IslamInEurope

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze