Amerykański polityk: Z jakiej racji płacimy za Al-Jazeerę?

Terrorysta Kuntar w TV Ala-Jazeera
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

 Nowojorski kongresman, konserwatywny republikanin i były żołnierz piechoty morskiej Kieran Lalor zwrócił się do amerykańskich firm telewizyjnych z żądaniem wycofania telewizji Al Jazeera  z ich oferty.

Terrorysta Kuntar w TV Ala-Jazeera
Terrorysta Kuntar w TV Al-Jazeera

Zdaniem Kierana stacja jest antyamerykańska, antysemicka i mizoginiczna. Wezwał on również samych widzów do bojkotu każdego dostawcy telewizji kablowej, który nie wycofa Al Jazeery ze swojej oferty przed  11 września 2013.

„Z jakiej racji subskrybenci telewizji kablowej mają płacić za sieć należącą do obcego rządu, która w najlepszym razie pochwala islamski terroryzm?” – pyta Lalor w swoim oświadczeniu.

Inny były marine, detektyw Mike Snopes zwraca uwagę na fakt, że Al Jazeera kupiła już od byłego wiceprezydenta Ala Gore’a telewizję Current TV, jako własną sieć dystrybucji, która zaczęła nadawać 20 sierpnia. „Wystarczy już, że Al Gore sprzedał swoje telewizyjne fiasko zagranicznemu inwestorowi o skłonnościach antyamerykańskich”, komentuje Snopes.

Al Jazeera krytykowana jest między innymi za uroczyste świętowanie urodzin terrorysty Samira Kuntara, nazywając go przy tym bohaterem. Stacja zapłaciła również za fajerwerki dla uczczenia jego wyjścia na wolność. Kuntar zamordował Izraelczyka z czteroletnią córką, podczas gdy matka, próbując stłumić płacz syna, z którym ukryła się przed Kuntarem, przypadkowo go udusiła.

Kilka dni po ataku terrorystycznym 11 września 2001, stacja podała  informację, że mieszkającym w Ameryce Żydom polecono nie przychodzić do pracy w dniu ataku.

Kongresman nawiązał również do działań Kataru skierowanych na walkę z terroryzmem, krytykując ten kraj za brak rezultatów: “katarskie wyniki w walce z terroryzmem są najgorsze w regionie”. Według „New York Timesa” Katar “z wahaniem występuje przeciwko znanym już terrorystom, obawiając się odwetu za domniemane popieranie Stanów Zjednoczonych”.

Tłumaczenie ND/p
Źródło: www.examiner.com

Więcej o telewizji Al-Jazeera (jęz.ang.)

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze