Amerykanie współpracowali z terrorystami?

ramy-zamzam-student-medycyny-jeden-z-zatrzymanych
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Pakistańskie służby specjalne przesłuchują pięciu Amerykanów, których zatrzymano w związku z podejrzeniem o kontakty z islamskimi ekstremistami. Amerykanów zatrzymano podczas obławy na dom należący najprawdopodobniej do radykalnego ugrupowania Jaish-e-Mohammed w mieście Sarghoda na wschodzie kraju.
ramy-zamzam-student-medycyny-jeden-z-zatrzymanych
Jak pisze Associated Press ugrupowanie to podejrzewa się o związki z terrorystyczną Al-Kaidą i działania przeciwko Indiom.

Dwóch funkcjonariuszy pakistańskiej policji poinformowało, że zatrzymani mężczyźni najpierw składali sprzeczne zeznania, później jednak zaczęli współpracować ze śledczymi. W domu w Sarghodzie skonfiskowano laptop i literaturę o tematyce ekstremistycznej.

Według Tahira Gujjara z pakistańskiej policji, trzech z zatrzymanych Amerykanów pochodzi z Pakistanu, a kolejnych dwóch z Egiptu i Jemenu. Na razie nie postawiono im zarzutów.

Według władz USA, pięciu młodych Amerykanów w wieku 19-25 lat zniknęło przed ponad tygodniem ze swych domów w stanie Wirginia i stołecznym Waszyngtonie.

Więcej na: dziennik.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook