Amerykanie współpracowali z terrorystami?

ramy-zamzam-student-medycyny-jeden-z-zatrzymanych
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Pakistańskie służby specjalne przesłuchują pięciu Amerykanów, których zatrzymano w związku z podejrzeniem o kontakty z islamskimi ekstremistami. Amerykanów zatrzymano podczas obławy na dom należący najprawdopodobniej do radykalnego ugrupowania Jaish-e-Mohammed w mieście Sarghoda na wschodzie kraju.
ramy-zamzam-student-medycyny-jeden-z-zatrzymanych
Jak pisze Associated Press ugrupowanie to podejrzewa się o związki z terrorystyczną Al-Kaidą i działania przeciwko Indiom.

Dwóch funkcjonariuszy pakistańskiej policji poinformowało, że zatrzymani mężczyźni najpierw składali sprzeczne zeznania, później jednak zaczęli współpracować ze śledczymi. W domu w Sarghodzie skonfiskowano laptop i literaturę o tematyce ekstremistycznej.

Według Tahira Gujjara z pakistańskiej policji, trzech z zatrzymanych Amerykanów pochodzi z Pakistanu, a kolejnych dwóch z Egiptu i Jemenu. Na razie nie postawiono im zarzutów.

Według władz USA, pięciu młodych Amerykanów w wieku 19-25 lat zniknęło przed ponad tygodniem ze swych domów w stanie Wirginia i stołecznym Waszyngtonie.

Więcej na: dziennik.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze