Ameryka uzbroi Bractwo Muzułmańskie?

Egipski F-16
| 10 komentarzy|
image_pdfimage_print

 Stany Zjednoczone mają przekazać w tym miesiącu 10 myśliwców F-16 i 200 czołgów Abrams Egiptowi. Umowa o sprzedaży uzbrojenia wartego 213 milionów dolarów została zawarta jeszcze z obalonym prezydentem Mubarakiem.
Egipski F-16

W USA podnosi się coraz więcej głosów krytykujących tę transakcję i wzywających do jej unieważnienia, głownie ze względu na to, że Egiptem rządzi obecnie Bractwo Muzułmańskie.
„Rząd, który podpisywał tę umowę, siedzi teraz w więzieniu” – powiedział Jordan Sekulow z American Center for Law and Justice. „Szariacka dyktatura na granicy Izraela – uzbrojona w amerykańską broń – to śmiertelne zagrożenie dla Izraela a także dla Ameryki” – głosi oświadczenie ACLJ. Pod petycją wzywającą do porzucenia kontraktu podpisało się 150 000 osób.

Rzecznik Departamentu Stanu odmówił ujawnienia czy decyzja o sprzedaży broni Egiptowi  jest rozpatrywana ponownie. „Uważnie śledzimy sytuację polityczną w Egipcie” – powiedział rzecznik. – „Wspieramy Egipt stabilny i demokratyczny i oczekujemy, że sprzeczności zostaną tam rozwiązane pokojowo”.

Na tym wideo prezydent Egiptu mówi w CNN o równym traktowaniu wszystkich wyznań i narodowości, a następnie, po arabsku (brak tłumaczenia), oświadcza, że „musimy nauczyć nasze dzieci nienawiści do Żydów”.

Vern Buchanan (Rep.), kongresman z Florydy, który domagał się wcześniej wstrzymania wszelkiej pomocy dla Egiptu, skomentował sprawę w telewizji Fox: “Dolary amerykańskich podatników nie powinny być używane na wspomaganie dyktatorskich reżimów, które tolerują terroryzm”.

PJ, na podst.:
http://english.ahram.org.eg/NewsContent/1/64/62462/Egypt/Politics-/F-deal-redefines-US-relationship-with-Egypts-Morsi.aspx
http://elderofziyon.blogspot.com/2013/01/us-sending-f-16s-to-muslim-brotherhood.html
http://www.foxnews.com/world/2013/01/02/pressure-builds-to-nix-gift-tanks-f-16s-to-egypt/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze