Ambasador UE w USA: imigracja nie zmienia Europy

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Zdaniem ambasadora UE w USA, Davida O’Sullivana, prezydent Trump myli się twierdząc, że imigracja „zmienia kulturę” Europy.

„Europa w najbliższym czasie nie stanie się muzułmańskim kontynentem” powiedział O’Sullivan podczas Security Forum w Aspen. Trump wyrażał taką obawę wielokrotnie;  podczas swojej ostatniej podróży do Wielkiej Brytanii mówił brytyjskim mediom, że Europa „traci swoją kulturę” z powodu napływu uchodźców i nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Te komentarze doprowadziły do publicznej konfrontacji z brytyjską premier Theresą May podczas konferencji prasowej, kiedy oboje przywódcy zajęli tematem, który spowodował podziały na europejskiej scenie politycznej.

„Zezwalanie na emigrację do Europy jest hańbą. Myślę, że zmieni to kontynent, jeśli nie zadziałacie szybko. Nigdy już nie będzie taki sam i nie mówię tu o pozytywnej zmianie” – powiedział Trump dla „The Sun”. Premier May w odpowiedzi zachwalała „dumną historię” Wielkiej Brytanii w przyjmowaniu imigrantów. „Na przestrzeni wielu lat imigracja była czymś dobrym dla Wielkiej Brytanii – powiedziała. – Oczywiście ważne jest to, że kontrolujemy swoje granice. Ważne jest też, że mamy zestaw zasad, które pozwalają nam kontrolować, kto wjeżdża do naszego kraju. Jako rząd robiliśmy to przez wiele ostatnich lat i zamierzamy robić w przyszłości”.

Trump nie zgodził się z takim podejściem i nawiązał do konsekwencji decyzji kanclerz Merkel, którą pozwoliła na wjazd do Niemiec ponad 700 000 imigrantów w latach 2015-2016. „Myślę, że to bardzo zaszkodzi Niemcom oraz innym częściom Europy – powiedział. – I wiem, że to co mówię, nie jest poprawne politycznie. Ale będę to powtarzał głośno i wyraźnie. I powinniście się pilnować, bo zmieniacie swoją kulturę, zmieniacie wiele rzeczy, zmieniacie swoje bezpieczeństwo”.

Ambasador O’Sullivan stwierdził, że jeśli chodzi o trudności związane z imigracją do Europy to ten pogląd jest „grubą przesadą”. „Mamy pewne problemy z integracją, mamy problem, gdzie umieszczać nie tylko nowo przybyłych, ale także tych, którzy są tutaj od 20, 30 lat albo dłużej. To jest wyzwanie, zdaję sobie z tego sprawę. Widzimy je. Nie zawsze wszystko nam się udawało. Ale, mówiąc szczerze, sugerowanie, że jest to zagrożenie dla europejskiej kultury i cywilizacji jest grubą przesadą” – oświadczył unijny dyplomata.

Severus Snape na podstawie https://www.washingtonexaminer.com/

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook