Amazon sprzedaje kazania przywódcy Al-Kaidy

Alawaki
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Księgarnia internetowa Amazon.com sprzedaje kazania i nauczanie islamskie nieżyjącego przywódcy Al-Kaidy – jemeńsko-amerykańskiego szejka Anwara Al-Awlakiego; dostępne są także na Kindle.

Urodzony w Ameryce Al-Awlaki, wiodąca postać Al-Kaidy, został zabity w Jemenie we wrześniu 2011 r. w ataku dronem USA. Był on ważnym mentorem dla dżihadystów, inspirującym zamachy “samotnych wilków”, takie jak strzelanina w Fort Hood w listopadzie 2009 r., próba zamachu bombowego na samolot nad Detroit w Boże Narodzenie 2010 r. i próba wysadzenia bomby w 2010 r. na Times Square.

Większość kazań i wykładów Al-Awlakiego można znaleźć bezpłatnie na forach dżihadystycznych i istnieją niezliczone wideo z nim na YouTube; niektóre jednak z jego doniosłych dzieł oferuje także Amazon, największy na świecie sprzedawca książek online.

W jednej ze swoich głównych prac, „44 sposoby popierania dżihadu”, Al-Awlaki pisze o znaczeniu „szerzenia pism mudżahedinów i ich uczonych”, także przez „ogłaszanie materiału online”, „zakładanie witryn do publikacji takich prac” i „kierowaniu innych do takich witryn”. Pisze także: „Dla przeciwdziałania faktowi, że żaden wydawca ani media nie są skłonne ryzykować sponsorowania ich prac, na mudżahedinów i ich sympatyków spada [obowiązek] wykonania całej pracy. Jest więc naszą odpowiedzialnością szerzenie ich wiedzy”.

Kazania Anwara Al-Awlakiego

Al-Awlaki do dnia dzisiejszego inspiruje dżihadystów. Ostatnio, podczas przesłuchania 18 grudnia 2012 r. na Florydzie w sprawie zatrzymania Raeesa Alama Qaziego, aresztowanego z oskarżenia o terroryzm, prokurator stwierdził, że podejrzany powiedział policji, iż próbował nawiązać kontakt z Al-Kaidą; dodał, że skłoniły go do tego wykłady Al-Awlakiego. Wcześniej, 22 października 2012 r., troje domniemanych “starszych członków” komórki terrorystycznej muzułmanów brytyjskich stanęło przed sądem za spisek mający na celu przeprowadzenie “drugiego 11 września” w Wielkiej Brytanii z ośmioma zamachowcami-samobójcami. Prokurator w tej sprawie powiedział, że oskarżeni byli dżihadystami, na których wpłynęła Al-Kaida, a szczególnie Osama bin Laden i Anwar Al-Awlaki, a media informowały, że zainspirowały ich antyzachodnie kazania Al-Awlakiego. Te wykłady i kazania są teraz bez ograniczeń dostępne online.

Tłumaczenie Małgorzata Koraszewska

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Źródło: http://www2.memri.org/bin/polish/articles.cgi?Page=archives&Area=sd&ID=SP510112

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook