Amazon finansuje islamskich ekstremistów

Jak donosi „The Times”, Amazon finansuje radykalną islamską organizację jako część swojej działalności charytatywnej w Wielkiej Brytanii.

Organizacja ta, Muslim Research and Development Foundation (MRDF), została założona i jest reprezentowana przez saudyjskiego uczonego Haithana al-Haddada, który popiera małżeństwa z dziećmi, okaleczanie kobiecych narządów płciowych oraz kamieniowanie kobiet jako karę za niewierność. Haddad został nazwany „jednym z najbardziej niebezpiecznych ludzi w Wielkiej Brytanii” przez sefa antyekstremistycznej  Quilliam Foundation.

MRDF uważana jest za “główną organizację salafitów w UK” przez Sarę Khan, rządową komisarz ds. antyterroryzmu. Haddad był w 2015 roku jednym z sześciu mówców wykluczonych z brytyjskich uniwersytetów za radykalizowanie studentów oraz „wyrażanie poglądów stojących w sprzeczności z brytyjskimi wartościami”.

Teraz MRDF została zakwalifikowana do programu „Smile” firmy Amazon, czyli podczas zakupów online można ją wybrać jako beneficjenta darowizny w wysokości 0,5% ceny zakupów. Organizacja została uznana za jedną z czterech organizacji charytatywnych powiązanych z islamskimi ekstremistami; wszystkie cztery zresztą zostały dopuszczone do programu Amazona.

Amazon broni się, utrzymując, że aby zakwalifikować się do programu wystarczy nie być zarejestrowanym jako organizacja ”zaangażowana, promująca lub wspierająca nienawiść, nietolerancję lub dyskryminację ze względu na płeć, religię, orientację seksualną”.

Oto główne punkty wyrażające poglądy Haithana el-Haddada: – mąż nie powinien być wypytywany o bicie swojej żony; homoseksualizm jest zbrodnią; wszystkie zachodnie kobiety powinny podporządkować się Allahowi i nosić hidżab; co do wieku, od którego można poślubić nastolatkę, to „im młodsza, tym lepsza”; wycięcie łechtaczki jest „lepsze dla męża” oraz jest „cnotą i honorem kobiety”; kraje zachodnie dyskutują nad sprzedażą płodów po aborcji „jako mięsa spożywczego do grilla” w krajach wschodniej Azji; Zachód w końcu zalegalizuje pedofilię.

„Otrzymałem bardzo wiele zapytań od kobiet z Zachodu, które popełniły cudzołóstwo. Błagały, abym im pomógł dostać się do kraju muzułmańskiego, gdzie mogą zostać ukamieniowane za swój czyn” – powiedział Haddad w 2002 roku.

Rzecznik Amazona powiedział, że Muslim Research and Development Foundation została zaakceptowana przez władze, jednak „ze względu na poważny charakter zarzutów, sprawa została przekazana komisji, która przeprowadzi pełną weryfikację aby upewnić się, że nie nastąpiło naruszenie naszych zasad”.

Oprac. Severus Snape na podstawie https://clarionproject.org

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign