„Allahu Akbar” na podpalonym kościele

cathedrale-vue-Eglise-Martroi
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W ubiegłym tygodniu podpalono kościół Saint-Pierre du Matroi w Orleanie, we Francji. Na ścianie podpalonej świątyni widniał napis „Allahu Akbar”.

Strażakom udało się w porę ugasić pożar, dzięki czemu konstrukcja nośna kościoła nie została uszkodzona. Policja w Orleanie rozpoczęła śledztwo w tej sprawie.

To nie pierwszy atak na francuskie kościoły. 26 lipca 2016 r. dwóch islamskich terrorystów zaatakowało uczestników mszy w kościele katolickim w Normandii. Zamachowiec zamordował 85-letniego księdza Jacquesa Hamela podrzynając mu gardło i śmiertelnie ranił innego, 86-letniego mężczyznę.

W ubiegłym roku muzułmanka, znana jedynie jako „Kenza”, została skazana na dwa lata więzienia w zawieszeniu za dokonanie aktu wandalizmu w kościele Świętej Marii Magdaleny w Rennes-le-Château.

Według Observatoire de la Christianophobie, francuskiej organizacji non-profit śledzącej ataki na chrześcijan, w ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2018 r. we Francji miało miejsce sto dwadzieścia osiem aktów wandalizmu wymierzonych w kościoły lub inne instytucje chrześcijańskie.

Bohun, na podst. https://www.christianophobie.fr + inf.wł.

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze