„Allahu Akbar” na podpalonym kościele

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W ubiegłym tygodniu podpalono kościół Saint-Pierre du Matroi w Orleanie, we Francji. Na ścianie podpalonej świątyni widniał napis „Allahu Akbar”.

Strażakom udało się w porę ugasić pożar, dzięki czemu konstrukcja nośna kościoła nie została uszkodzona. Policja w Orleanie rozpoczęła śledztwo w tej sprawie.

To nie pierwszy atak na francuskie kościoły. 26 lipca 2016 r. dwóch islamskich terrorystów zaatakowało uczestników mszy w kościele katolickim w Normandii. Zamachowiec zamordował 85-letniego księdza Jacquesa Hamela podrzynając mu gardło i śmiertelnie ranił innego, 86-letniego mężczyznę.

W ubiegłym roku muzułmanka, znana jedynie jako „Kenza”, została skazana na dwa lata więzienia w zawieszeniu za dokonanie aktu wandalizmu w kościele Świętej Marii Magdaleny w Rennes-le-Château.

Według Observatoire de la Christianophobie, francuskiej organizacji non-profit śledzącej ataki na chrześcijan, w ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2018 r. we Francji miało miejsce sto dwadzieścia osiem aktów wandalizmu wymierzonych w kościoły lub inne instytucje chrześcijańskie.

Bohun, na podst. https://www.christianophobie.fr + inf.wł.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook