Algier: katolicki arcybiskup przeciw ograniczeniom wolności religijnej

Arcybiskup Algierii Ghaleb Bader
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

O wycofanie albo chociaż liberalizację obowiązującej od czterech lat w Algierii ustawy o religiach niemuzułmańskich zaapelował arcybiskup stolicy kraju, Ghaleb Bader. Hierarcha zabrał głos podczas kolokwium na temat swobody sprawowania kultu zorganizowanego przez Ministerstwo Spraw Religijnych Algierii.

Arcybiskup Algierii Ghaleb Bader
Arcybiskup z Algierii Ghaleb Bader

Abp Bader jest przekonany, że dotychczasowe ustawodawstwo ma charakter dyskryminacyjny, zmuszając wyznawców religii niemuzułmańskich do tworzenia stowarzyszeń i zwracania się o pozwolenie na sprawowanie celebracji, które muszą odbywać się w miejscach autoryzowanych przez władze. Natomiast osobie, która usiłowałaby nawrócić muzułmanina na inną religię grozi kara od dwóch do pięciu lat więzienia oraz grzywna do 10 tys. euro.

Chrześcijanie są w Algierii rozproszeni, żyją w niewielkich grupach i często nie dysponują własnymi świątyniami. ,,Z tego względu nie można ograniczać sprawowania kultu do ściśle wyznaczonych miejsc” – zaznaczył abp Bader. Hierarcha domagał się też wzajemności.

Więcej na: gazeta.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze