Ale jaja… nie halal

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Klienci sieci hipermarketów Sainsbury’s zdziwili się tweetem informującym, że zarówno jaja kurze, jak i czekoladowe jajka wielkanocne, które sprzedaje sieć, mają certyfikat halal.

Gafę popełnił pracownik sklepu, umieszczając komentarz z Twittera pod linkiem odnoszącym się do „Jajek wielkanocnych” na stronie internetowej hipermarketu. Wymiana tweetów nastąpiła,  gdy jeden z klientów spytał o jajka „nie-halal”. Pracownik odparł, że wszystkie jajka, które sprzedają, posiadają certyfikat halal, więc nie można kupić innych. To zdziwiło klienta, Humzaha Abida, który odpowiedział, że “nie miał pojęcia o istnieniu jajek nie-halal”.

Później inny pracownik sklepu przeprosił za pomyłkę stwierdzając: “Mój kolega podał nieprawdziwą informację. Żadne z czekoladowych jajek w naszej sieci nie posiadają certyfikatu halal. Bardzo przepraszamy za całe zamieszanie”. Rzecznik prasowy Sainsbury’s potwierdził to stwierdzenie.

560682_400262619998236_1250023487_n

Sieć hipermarketów ponownie znalazła się w ogniu krytyki na Twitterze i Facebooku po tym, jak kilku klientów zgłosiło zażalenie z powodu nieobecności wielkanocnych nadruków na czekoladowych jajkach. Jeden ze zszokowanych klientów poprzysiągł nigdy więcej nie robić zakupów w Sainsbury’s, jako że jego zdaniem sklep pokazał “całkowite lekceważenie” dla świąt wielkanocnych.

Sainsbury’s wcześniej oświadczyło klientom: “Uważamy, że nazwanie tego typu produktów jajkami czekoladowymi najwłaściwiej opisuje produkt, jego składniki i zawartość. Mamy inne produkty, które zawierają w opisie słowo „Wielkanoc”.

TiCa, na podst. https://www.thesun.co.uk/news/5920492/sainsburys-easter-eggs-twitter-halal-certified-mistake-apology/

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook