Al-Karadawi wzywa do zabicia Kadafiego

Karada
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Muammar Kadafi nie opuścił Libii. Wpływowy duchowny egipski wydał fatwę nakazującą żołnierzom armii libijskiej zabić dyktatora.

Powołując się na telewizję Al Arabija Reuters podaje, że Kadafi pokazał się na chwilę w telewizji i powiedział, że jest „w Trypolisie, a nie w Wenezueli”. Wystąpienie trwało niespełna minutę.

Pułkownik został pokazany w otwartych drzwiach samochodu.

Jego wystąpienie nadano około godziny 2. nad ranem czasu lokalnego.

Tymczasem grupa oficerów libijskich sił zbrojnych wezwała w poniedziałek żołnierzy do obalenia pułkownika Muammara Kadafiego – podała telewizja Al Dżazira.

Grupa oficerów zaapelowała do armii, by „przeszła na stronę ludu” i pomogła obalić rządzącego krajem pułkownika Kadafiego.

KaradaOficerowie wezwali też armię, by pomaszerowała do Trypolisu.

Al Dżazira nie podała, jak liczna jest ta grupa, ani jaka jest ranga oficerów nawołujących do obalenia Kadafiego.

Fatwa przeciw Kadafiemu

Wpływowy duchowny egipski, mieszkający w Katarze wydał w poniedziałek fatwę (religijne zalecenie) nakazującą żołnierzom armii libijskiej zabić pułkownika Muammara Kadafiego – jego wystąpienie zostało pokazane przez telewizję Al Dżazira.

Duchowny i teolog muzułmański Jusuf Al Kardawi zalecił „zabicie Kadafiego, aby uwolnić od Niego Libię” – cytuje jego wypowiedź AFP.

– Niech ci, w libijskiej armii, którzy mogą strzelić do Muammara Kadafiego (…) zrobią to – powiedział Kardawi.

Wezwał również armię libijską, „by nie słuchała tego, który nakazuje im atakować lud” oraz zaapelował do libijskich ambasadorów, aby odcięli się od reżimu.

85-letni szejk Kardawi cieszy się ogromnym poważaniem, a do jego popularności przyczyniły się też częste występy w telewizjach, między innymi w programach Al Dżaziry, której jest konsultantem.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze