Al-Kaida szkoliła w Macedonii

Demonstracja islamistów w Skopje
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Al-Kaida prowadziła trzy obozy szkoleniowe w Macedonii, twierdzi emerytowany ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa ze Skopje, profesor Iwan Babamowski.

Demonstracja islamistów w Skopje

Pomimo tego „międzynarodowa koalicja antyterrorystyczna” w żaden sposób nie pomaga Skopje, stwierdził. Poziom bezpieczeństwa Macedonii i regionu jest dość niski i po zamordowaniu pięciu mężczyzn w okolicy wsi Smiljkovci w zachodniej Macedonii można się spodziewać bardziej brutalnych incydentów. Babamowski uważa, że morderstwa w pobliżu Smiljkovci były aktem terrorystycznym mającym na celu zasianie strachu wśród ludności.

Powiedział on, że 25 członków „grupy etnicznej” z Macedonii przeszło szkolenie terrorystyczne w Teheranie, a jeden z liderów tej społeczności udał się do Qom, ośrodka szyitów, gdzie został przeszkolony przez czołowe ugrupowania związane z terroryzmem Mimo to członkowie koalicji antyterrorystycznej nie pomagają Macedonii finansowo, technicznie lub w zakresie personelu, zaznaczył ekspert.

PJ
Źródło: http://www.b92.net//eng/news/region-article.php?yyyy=2012&mm=05&dd=30&nav_id=80510

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze