Al-Kaida straciła przywódcę w Afganistanie

Flaga al-Kaidy
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Według amerykańskiego ośrodka badawczego SITE, Al-Kaida poinformowała we wtorek, że przywódca jej lokalnej siatki w Afganistanie Mustafa Abu al-Jazid poniósł śmierć. Al-Jazid, znany również jako szejk Said al-Masri, był jednym z założycieli Al-Kaidy i byłym skarbnikiem Osamy bin Ladena.

Flaga al-Kaidy
Flaga al-Kaidy

Ośrodek SITE, który zajmuje się m. in. monitoringiem islamskich stron internetowych, nie poinformował o okolicznościach śmierci al-Jazida, vel al-Masriego. Wiadomo jedynie, że zginęła również jego żona, trzy córki, wnuczka i kilka innych osób.

Al-Jazid, który był Egipcjaninem, został szefem siatki Al-Kaidy w Afganistanie w maju 2007 r. Pojawiał się na wielu nagraniach wideo umieszczanych przez Al-Kaidę w internecie lub wysyłanych do innych mediów.

Był na liście osób, których aktywa w USA zostały zamrożone po zamachach terrorystycznych z 11 września 2001 r.

Również anonimowe źródła w administracji prezydenta Obamy ujawniły w poniedziałek, że „mają powody aby przypuszczać”, iż jeden z członków ścisłego kierownictwa Al-Kaidy, szejk Said al-Masri, trzeci w hierarchii, został niedawno zabity w Pakistanie. Miał on zginąć w rezultacie ataku rakietowego.

Więcej na: dziennik.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook