Al-Kaida chwali syryjskie demonstracje

| 3 komentarze|
image_pdfimage_print

Nowy szef Al-Kaidy Ajman Al-Zawahiri pochwalił trwające w Syrii protesty przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada przedstawiając je jako walkę muzułmanów przeciwko interesom USA i Izraela.

Nagranie wideo z wystąpieniem Zawahiriego, pierwsze odkąd w czerwcu oficjalnie stanął on na czele tej organizacji terrorystycznej po zabiciu przez amerykańskich komandosów Osamy bin Ladena, zamieszczono wczoraj wieczorem na stronie internetowej islamistów.

Egipcjanin zwrócił się bezpośrednio do Syryjczyków, których demonstracje są krwawo tłumione przez siły Asada, zapewniając, że Al-Kaida stoi po ich stronie.

– Jesteście przykładem, dającym narodowi arabskiemu i muzułmańskiemu lekcję poświęcenia, wytrwałości i walki z opresją – powiedział Zawahiri o protestujących. – Jesteście synami Lewantu, frontem dżihadu i męczeństwa.

W nagraniu wideo Zawahiri ubrany w biały płaszcz, duże okulary, turban oraz z karabinem leżącym u jego boku, ostrzegł też protestujących Syryjczyków, by nie wierzyli, że prezydent Barack Obama i Stany Zjednoczone stoją po ich stronie.

– Powiedzcie Ameryce i Obamie: (…) prowadzimy walkę o wolność i wyzwolenie, wolność od skorumpowanych tyranów i wyzwolenie religii muzułmanów – powiedział szef Al-Kaidy.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Więcej na: onet.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook