Åkesson: „Islamizm to nazizm naszych czasów”

2
| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Przewodniczący partii Szwedzcy Demokraci (SD) Jimmie Åkesson poruszył w tradycyjnym letnim przemówieniu tematy takie, jak islam, imigracja i przestępczość.

2

Kilkaset osób słuchało w rodzinnym mieście Åkessona, Sölvesborgu, przemowy będącej częścia kampanii przed wrześniowymi wyborami.

Åkesson skupił się na islamie: „Islam to nazizm i komunizm naszych czasów”, powiedział, wywołując burzę oklasków. Domagał się także zaprzestania wszelkiej pomocy dla organizacji związanych z islamizmem i wyraził niezadowolenie z powodu szwedzkich obywateli, którzy, zgodnie z doniesieniami, walczą w Iraku i Syrii. „Możecie równie dobrze tam zostać. Szwecja nie jest już waszym domem, ponieważ jest to kraj zbudowany na chrześcijańskich fundamentach”, stwierdził.

W marcu tego roku Åkesson oglosił, że SD mniej mówić będą na temat na temat emigracji w nadziei na to, że inne partie podejmą z nimi dialog. Pomimo ostatnich sondaży pokazujących 8-11 procentowe poparcie, zarówno prawa jak i lewa strona szwedzkiej polityki starają się ograniczać wpływ SD do minimum. Partia ta, która po raz pierwszy zdobyla miejsca w Parlamencie Europejskim w maju tego roku, nastawiona jest do wyborów optymistycznie. Åkesson zachęcał wyborców do licznego uczestnictwa mówiąc: „Głos oddany na nas nie jest stracony, jako że jest on sygnałem dla innych partii, że ludzie chcą zmian, dotyczących na przykład polityki imigracyjnej”.

aQ na podst. http://www.thelocal.se/

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze