Akcja Britain First w meczetach Bradford

1
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Członkowie Britain First, prawicowej partii brytyjskiej, zorganizowali protesty przed meczetami w Bradford. W tym mieście 16 procent obywateli to muzułmanie. 

1

Według informacji ze strony Britain First,  aktywiści rozdawali egzemplarze Biblii, a także ulotki o zwalczaniu tzw. „groomingu”, czyli wykorzystywania seksualnego nieletnich dziewcząt. Większość tego typu przestępstw w UK popełniają imigranci o islamskich korzeniach. 

Odwiedzili także biuro radnego z partii laburzystów, Nazama Azama. Jak powiedział Azam: „Przybyli do Bradford z myślą, by wzbudzić wśród mieszkańców lęk o ich bezpieczeństwo. O ile dobrze rozumiem, próbowali dostać się do meczetów. Próbowali także rozdawać ulotki, ale nie znam nikogo, kto by cokolwiek wziął. (…) To budzi troskę i niepokój. Wiele się dzieje dobrych rzeczy w Bradford w zakresie integracji społecznej i ludzie w Bradford się na to nie nabiorą”.

Azam przyznał, że policja została wezwana, choć sama policja hrabstwa West Yorkshire nie mogła potwierdzić, jakoby w niedzielę miały miejsce jakiekolwiek incydenty. Uważa się, że w akcji udział wzięło około dziesięciu osób.

Założyciele Britain First w 2010 roku zerwali powiązania z Brytyjską Partią Narodową, by sześć miesięcy później założyć nową organizację. Jej przedstawiciele w okręgach wyborczych Szkocji i Walii ubiegają się o mandaty w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego.

George Galloway, muzułmanin i poseł Izby Gmin z Bradford West napisał na Twitterze: „Jeśli brytyjscy muzułmanie – nie daj Boże – najechaliby dziesięć brytyjskich kościołów i napastowali znajdujące się wewnątrz osoby, i zamieścili następnie nagranie wideo – czy usłyszelibyśmy o tym w wiadomościach?. (…) To jest poważny, ogólnokrajowy problem. Żądamy pełnego działania policji oraz ochrony meczetów oraz wiernych”.

W nagraniu relacjonującym akcję, które Britain First zamieściło na swoim profilu na Facebooku, przedstawiciele organizacji powiedzieli: „To jest pierwsza z wielu takich operacji, które mają zostać przeprowadzone w całym Yorkshire, a wymierzonych przeciwko islamowi. Brygada Yorkshire wreszcie tu jest i rozprzestrzeniła się w najbardziej muzułmańskim mieście”.

BL/pj, na podst.

www.independent.co.uk
www.britainfirst.org

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook