Ajatollah: Kiedy można zabijać cywilów (w tym dzieci)?

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Imamistyczny ajatollah Mohamed Tagi Mezba Jazdi, postrzegany jako duchowy mentor prezydenta Iranu Ahmadineżada, ogłosił, że zamachy samobójcze skierowane przeciw „niewiernym” są „nie tylko dozwolone, ale wręcz obowiązkiem” muzułmanów. A co, jeśli w wyniku takich zamachów giną dzieci? Tym gorzej dla dzieci.

Mezba Jazdi, jeden z bardziej radykalnych, a zarazem wpływowych duchownych irańskich, uznawany jest w tym kraju za duchowego mentora prezydenta Mahmuda Ahmadineżada.
Jest też duchownym nowoczesnym i korzysta z sieci. Na swojej stronie internetowej www.mesbahyazdi.com udziela porad i odpowiedzi na co bardziej ciekawe pytania zadawane przez wiernych.

Jeden z nich miał wątpliwości, czy samobójcze zamachy terrorystyczne w Izraelu nie są aby „haram”(zakazane), jeśli Koran i nauki imamów jednoznacznie zakazują samobójstwa?
Mezba Jazdi nie ma wątpliwości. Są nie tylko dozwolone, ale wręcz obowiązkowe, bowiem obowiązkiem każdego pobożnego muzułmanina jest „wykorzenienie syjonistycznego reżimu”. Jest to również – jak pouczył – obowiązek zadającego takie pytania, a fakt, że w ogóle postanowił je postawić jest oczywistym dowodem, że padł ofiarą propagandy wrogów islamu.

Więcej na: interia.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook