Afganistan: Kobiety do domów

W Pakistanie Talibowie wprowadzają nowe restrykcje. Nie tylko zabraniają kobietom posiadania dokumentów tożsamości, ale także zakazują im wychodzić z domu. Osoba, która odważy się złamać te przepisy zostanie ukarana…oczywiście zgodnie z prawem szarii.

islamskie-kobiety10 kwietnia 2009 Faqir Muhammad, szef największego pakistańskiego ugrupowania terrorystycznego Tehrik-i-Taliban ogłosił listę wewnętrznych przepisów. Zakazują one mężczyznom golenia brody, chodzenia bez nakrycia głowy oraz współpracy z organizacjami pozarządowymi. Kobietom nie wolno im starać się o dowód osobisty, opuszczać domu ani przyjmować pomocy w ramach rządowego programu wsparcia najuboższych Benazir Income Support Programme (BISP). Osoby, które nie zastosują się do zaleceń Talibów będą ukarane zgodnie z przepisami prawa szarii.

Tehrik-i-Taliban Pakistan (TTP) to największe i najgroźniejsze z ugrupowań pakistańskich Talibów o charakterze organizacji-matki zrzeszającej wiele mniejszych grup pakistańskich radykałów. Jako swój cel organizacja podaje walkę z siłami USA w Afganistanie i szerzenie ideologii świętej wojny. Członkowie tej organizacji walczą także z pakistańską armią powołując się na ideę obronnego dżihadu.

JB na podstawie TheDailyMail

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign