Abbott: z ISIS nie można negocjować

1
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Premier Australii Tony Abbott uważa, że machina propagandowa ugrupowania Państwa Islamskiego (ISIS) jest wyrazem kultu śmierci.

1

Abbott powiedział to podczas Szczytu Przeciwdziałania Przemocy Ekstremizmu w Sydney, gdzie światowi liderzy technologii i przywódcy dyskutowali jak zwalczać rekrutację nowych dżihadystów przez ISIS, które wykorzystuje do tego, z sukcesem, media społecznościowe.
„Daesh (arabska nazwa Państwa Islamskiego – red.) przychodzi do, jeśli tylko może, do każdej osoby i każdego rządu z prostym przesłaniem: ‚Poddaj się lub umieraj’”, stwierdził premier. „Ogłoszenie kalifatu, choć wydaje się niedorzeczne, jest bezczelnym roszczeniem do panowania nad światem. Nie można negocjować z takim podmiotem, można z nim tylko walczyć.”

W dwudniowym szczycie na temat zwalczania Państwa Islamskiego wzięli udział oficjele z 27 krajów oraz kadra kierownicza Twittera, Facebooka i Google. „Przede wszystkim musimy sprawić, aby młodzi idealiści zrozumieli, że dołączanie do tego kultu śmierci jest całkowicie błędnym i chybionym sposobem wyrażania ich chęci poświęcenia”, powiedział Abbott podczas spotkania.

Jednak Abdul-Rehman Malik, kierownik programów w Radical Middle Way, grupie wsparcia dla młodych muzułmanów, powiedział, że Abbott swoją charakterystyką ISIS podnosi tylko atrakcyjność ugrupowania. „Myślę, że nazywanie ISIS kultem śmierci, jak powiedział to premier Australii, jest niewłaściwe i tak naprawdę karmi ich propagandę”, stwierdził. „Propagandyści Państwa Islamskiego, gdy słyszą, nazywa się ich kultem śmierci zdecydowanym zapanować nad światem, poklepują się po plecach. Wiecie dlaczego? Bo kupiliśmy ich narrację.”

Prezydent USA Barack Obama ogłosił w środę, że rozmieści kolejnych 450 żołnierzy do walki z Państwem Islamskim w Iraku i Syrii. Australia ma w Iraku około 530 żołnierzy walczących z ISIS.

Xsara na podstawie: www.ibtimes.com

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook