Abbas przyznaje medale terrorystom

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Przed Dniem Więźnia Palestyńskiego, który obchodzony był 17 kwietnia, prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas, postanowił przyznać medale członhkom Fatahu powiązanym z terroryzmem.

Odznaczenia przyznano pierwszej uwięzionej przez Izrael członkini Fatahu, Fatimie Bernawi, pierwszemu uwięzionemu członkowi Fatahu, Mahmoudowi Bakrowi Hidżaziemu, i pierwszemu członkowi Fatahu, który został „męczennikiem”, Ahmadowi Moussie Salamie, w uznaniu ich „narodowej walki” [1].

16 kwietnia 2015 r. strona internetowa egipskiego odgałęzienia Fatahu pisała o Bernawi w artykule zadedykowanym na Dzień Więźniów: „Bernawi została aresztowana w październiku 1967 r. po tym, jak umieściła bombę w kinie Syjon w Jerozolimie. Została skazana na dożywocie, ale zwolniono ją dziesięć lat później, w listopadzie 1977 r. Służba Więzienna [Izraela] opisała [jej uwolnienie] jako ‘gest dobrej woli’ wobec Egiptu w przeddzień wizyty premiera egipskiego Anwara Sadata w Jerozolimie 19 listopada 1977, [wizyty], która utorowała drogę do podpisania egipsko-izraelskiego porozumienia pokojowego w 1979 r.”

Fatima Bernawi
Fatima Bernawi (Zdjęcie: Fateheg.org, 16 kwietnia 2015)

Strona internetowa podaje następnie: „Fatima Bernawi była jedną z pierwszych kobiet palestyńskich, które przyjęły [sposób] zbrojnych operacji samopoświęcenia po rozpoczęciu nowoczesnej rewolucji palestyńskiej, którą rozpoczął Fatah 1 stycznia 1965 r. Była pierwsza młodą kobietą palestyńską aresztowaną przez izraelskie siły okupacyjne i jest pierwszą więźniarką wymienioną w spisach ruchu więźniarek [palestyńskich]…” [2]

Fatima Bernawi w czasie, kiedy była szefową kobiecej siły policyjnej AP (Zdjęcie: Fateheg.org, 16 kwietnia 2015)

Fatima Bernawi w czasie, kiedy była szefową kobiecej siły policyjnej AP
Fatima Bernawi w czasie, kiedy była szefową kobiecej siły policyjnej AP (Zdjęcie: Fateheg.org, 16 kwietnia 2015)

Mahmoud Bakr Hidżazi został złapany podczas próby przeprowadzenia zamachu terrorystycznego w Izraelu 7 stycznia 1965 r. i został skazany na 30 lat więzienia, ale uwolniono go w 1971r. [3] Ahmad Moussa Salama został zabity, kiedy uczestniczył w pierwszej akcji terrorystycznej Fatahu, ataku na Krajowy Rurociąg Wodny 1 stycznia 1965r. [4]

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Przypisy:

[1] Al-Hayat Al-Jadida (PA), 17 kwietnia 2015.
[2] Fateheg.org, 16 kwietnia 2015.
[3] Aljazeera.net, 17 kwietnia 2013.
[4] Thawra.ps, 9 lutego 2011.

Visit the MEMRI site in Polish: http://www2.memri.org/polish/

Tłum.: MEMRI

http://www2.memri.org/bin/polish/articles.cgi?Page=archives&Area=sd&ID=SP602615

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook