Dżin twierdzi, że jest prawdziwy, a zarazem pokojowy nastawiony i chętny do poznawania ludzi.
Założone przez saudyjskiego „Dżina” konto na Twitterze wywołało w sieci spore zamieszanie. Obecnie śledzi je ponad 100 000 innych użytkowników.
Wielu ludzi w krajach islamskich wierzy w Dżiny, a teraz jeden z nich oświadczył, że utworzył sobie konto na Twitterze, oraz że jest „prawdziwym i pokojowo nastawionym Dżinem”, który żyje w Arabii Saudyjskiej i chce poznać rasę ludzką. Na koncie umieszczone są zdjęcia rodziny i miejsc sprzed, jak twierdzi Dżin, 100 lat. Niektóre zdjęcia przedstawiają stare gospodarstwo w Jemenie, opatrzone komentarzem użytkownika „było tam jak w niebie 90 lat temu”.
Dziennik z Arabii Saudyjskiej „Ajel” pierwszy opublikował, jak to określono, kopię zapisów z konta na Twitterze, którego właściciel twierdzi, że jest Dżinem. Konto zatytułowane jest „Jestem prawdziwym Dżinem” i podaje komunikat: Do wszystkich ludzi…Jestem pierwszym Dżinem, który korzysta z Twittera… niektórzy mogą myśleć, że udaję i że jestem człowiekiem… w rzeczywistości jestem prawdziwym Dżinem i w przyszłości zobaczycie cuda na moim koncie.
Dalsza część komunikatu brzmi: „Jestem prawdziwym Dżinem, który chciałby być bratem dla całego rodzaju ludzkiego. Jestem pokojowo nastawiony i nie chcę nikogo skrzywdzić. Chcę zbliżyć się do ludzi i poznać ich zachowania. Żyję na pustyni w Arabii Saudyjskiej.
Gazeta podaje, że jeden z czytelników próbował kontaktować się z właścicielem konta używając fałszywego imienia, ale jak sam podaje został przez niego szybko zidentyfikowany. Podał moje prawdziwe imię i nazwisko, miejsce w którym mieszkam razem z nazwą całej dzielnicy i miasta. Byłem w szoku i natychmiast zacząłem się modlić – opowiadał internauta.
Źródło: http://www.emirates247.com/news/region/jinn-s-twitter-account-gets-100-000-followers-2013-06-08-1.509193?ot=ot.PrintPageLayout
Tłumaczenie: JK