Wiadomość

Przegląd wydarzeń 19-25.10.2020

Francja nie może się otrząsnąć po szoku wywołanym brutalnym zabójstwem nauczyciela. W Niemczech wybuchł skandal związany z ulgami podatkowymi dla ekstremistów.

Wiadomości

Radykalna organizacja islamska z Hamburga bezprawnie płaci niższe podatki. Politycy niemieckiej opozycji mówią o skandalu. Czy stowarzyszenie Islamische Zentrum Hamburg straci w końcu „ochronę” lokalnych władz? Czytaj więcej…

Syryjczyk, który w Dreźnie na początku października zaatakował nożem dwójkę turystów, przybył do Niemiec wraz z falą uchodźców w roku 2015. Co jeszcze wiemy o terroryście? Czytaj więcej…

Niemiecki sąd administracyjny w Mannheim odrzucił odwołanie pochodzącego z Libanu lekarza, który nie dostał obywatelstwa, bo odmówił podania ręki urzędniczce w 2015 roku. Czy ten wyrok ograniczy napływ fundamentalistów do Niemiec? Czytaj więcej…

„Będziemy bronić wolności, której tak dobrze uczyłeś, i będziemy wspierać świeckość. Nie wyrzekniemy się karykatur, rysunków, nawet jeśli inni się cofną” – zapewniał na pogrzebie zamordowanego nauczyciela prezydent Francji, demaskując jednocześnie zamiary zwolenników politycznego islamu. Jakie jeszcze słowa padły z ust Macrona? Czytaj więcej…

„Zamordowany nauczyciel jest męczennikiem za wolność słowa, mądrym człowiekiem, który uczył tolerancji, cywilizacji i szacunku dla innych”, powiedział Hassen Chalghoumi, imam meczetu w Drancy, składając wieniec w miejscu zamordowania Samuela Paty. Jak na śmierć nauczyciela zareagowali muzułmańscy reformatorzy? Czytaj więcej…

Jak pisze wydawana w Maroku gazeta „North Africa Post”, „algierska junta wojskowa stara się spacyfikować społeczeństwo i odwrócić jego uwagę od problemów wewnętrznych”, poprzez rozszerzanie wpływów poza granice kraju i próby destabilizacji sytuacji w sąsiednich państwach. Czy algierski reżim stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa w regionie? Czytaj więcej… 

Raporty i analizy

Czy morderstwo nauczyciela stanie się punktem zwrotnym w zwalczaniu politycznego islamu w Europie? – zastanawia się Jan Wójcik. Wydaje się, że po śmierci nauczyciela, który pokazywał na lekcji karykatury Mahometa, francuski rząd przyspieszył walkę z „islamskim separatyzmem”. Czytaj więcej… 

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign