9 lat więzienia za próbę zabicia rysownika

Kurt Westergaard
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Karę dziewięciu lat więzienia wymierzył sąd w Arhus 29-letniemu Somalijczykowi Mohamedowi Geele za próbę zabicia duńskiego rysownika Kurta Westergaarda – autora karykatury Mahometa

– Mohamed Geele został skazany na 9 lat więzienia i – po odbyciu kary – na dożywotnie wydalenie z Danii – poinformowała prezes sądu Ingrid Thorsboe.

Kurt Westergaard
Kurt Westergaard

Somalijczyk ma także zapłacić odszkodowanie w wysokości 10000 koron duńskich (ok. 1300 euro) Kurtowi Westergaardowi i pokryć koszty procesu.

Adwokat Somalijczyka Niels Strauss złożył natychmiast apelację domagając się m. in. „oczyszczenia klienta z zarzutu terroryzmu i uwzględnienia okoliczności łagodzących”.

Sąd miejski w Arhus przychylił się do zdania prokuratorów i uznał atak za akt terroru. Somalijczyka uznano także za winnego próby zabójstwa.

29-letni Somalijczyk wtargnął przed rokiem do domu duńskiego rysownika Kurta Westergaarda uzbrojony w siekierę i nóż, krzycząc, że chce go zabić.

75-letni Westergaard uratował się chowając się w łazience.

Więcej na: rp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze