85 sądów szariatu w Wielkiej Brytanii

Szariat jedyną opcją dla Wielkiej Brytanii
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Brytyjski think-tank ostrzega: coraz więcej sądów działa w oparciu o szariat. Wydawane przez nie wyroki są nie tylko sprzeczne z obowiązującymi w Zjednoczonym Królestwie standardami prawnymi – łamią one podstawowe prawa człowieka.

Szariat jedyną opcją dla Wielkiej Brytanii
Szariat jedyną opcją dla Wielkiej Brytanii

Według najnowszych doniesień w Wielkiej Brytanii działa 85 szariackich sądów, mimo iż wcześniej uważano, że jest ich zaledwie pięć, w miastach takich jak Londyn, Manchester, Bradford, Birmingham i Nuneaton. Wiele z tych sądów działa pod przykrywką meczetów, a rozprawy są zamknięte dla niemuzułmanów.

Denis MacEoin, autor raportu uważa, że istnienie sądów działających według islamskiego prawa religijnego może prowadzić do stosowania różnych standardów prawnych wobec obywateli wyznających islam:

Nie jest to kwestia jedzenia mięsa halal czy otrzymania błogosławieństwa od Boga dla małżeństwa. To wyzwanie rzucone temu, co uważamy za prawa i wolności jednostki, naszej idei systemu prawnego opartego na ustawach parlamentu i naszych prawach do życia w społeczeństwie wolnym od etnicznych i religijnych podziałów czy grup uzurpujących sobie szczególny, wyższy status, który pod pewnymi względami stawia ich ponad prawem, które obowiązuje resztę społeczeństwa.

Opublikowany przez  think-tank Civitas raport zwiera listę wcześniejszych wyroków. Oprócz unieważnienia prawa kobiety do części majątku podczas rozwodu, islamski sąd między innymi zakazał muzułmance poślubienia niemuzułmanina, chyba że przejdzie on na islam. Według raportu, niektóre z nakazów sądu są sprzeczne z brytyjskim prawem, a co za tym idzie nielegalne, inne natomiast pogwałcają prawa człowieka.

Więcej informacji na temat bezprawności szariatu w Wielkiej Brytanii

JB na podstawie The Guardian

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze