650 Niemców dołączyło do ISIS

Starcia niemieckich salafitów z policją (listopad 2014)
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Jak dotąd około 650 osób wyjechało z Niemiec do Iraku i Syrii, żeby walczyć po stronie Państwa Islamskiego, poinformował minister spraw wewnętrznych Thomas de Maizière.

Występując w programie telewizyjnym Maybrit Illner minister de Maizière powiedział, że w Niemczech obserwuje się podobny trend, co we Francji i w Belgii – coraz więcej osób wyjeżdża do Lewantu by wspierać radykalnych islamistów. Tylko w Wielkiej Brytanii te liczby maleją.

Służby bezpieczeństwa wiedzą „całkiem sporo” o środowiskach islamistycznych w Niemczech, a tych 650 rekrutów IS zostało „skrupulatnie zidentyfikowanych”, powiedział polityk CDU. Jest też ponad 1000 osób stanowiących duże zagrożenie, są one służbom wywiadowczym „dość dokładnie znane”.

Liczba osób wyjeżdżających do bliskowschodnich stref wojennych od kilku miesięcy rośnie. W połowie stycznia de Maizière powiedział w Bundestagu, że 600 osób wyjechało tam by dołączyć do sił ISIS. Minister odpowiadał wtedy na uwagi szefa Urzędu Ochrony Konstytucji (BfV) Hansa-Georga Maaßena. Maaßen powiedział, że z chęcią dowiedziałby się czegoś więcej o środowiskach islamistycznych w Niemczech, ubolewając, że jest zdany w tej kwestii na służby wywiadowcze innych krajów oraz Internet.

„To niewiarygodne, jak wiele niektóre osoby ujawniają o sobie w Internecie – nawet zdjęcia porwań w Syrii, w których brali udział jako świadkowie”, powiedział Maaßen gazecie „Südwestpresse”. „Liczba osób wyjeżdżających tam wzrosła, podobnie jak liczba powracających stamtąd; tym samym wzrosła liczba osób posiadających doświadczenie w walce i potrafiących posługiwać się bronią”, dodał.

Rol na podst. http://www.thelocal.de/20150306/interior-minister-more-germans-joining-isis-jihad

Starcia niemieckich salafitów z policją (listopad 2014)
Starcia niemieckich salafitów z policją (listopad 2014)

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze