Pakistan: muzułmanie budują kaplicę chrześcijanom

image001
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Muzułmanie z wioski Khalsabad w Pundżabie w Pakistanie postanowili, że odbudują chrześcijańską kaplicę, którą w ubiegłym roku zmyła powódź.

W Khalsabad mieszka tylko dwadzieścia chrześcijańskich rodzin, które były zbyt biedne, żeby odbudować kaplicę; modlitwy musiały odbywać się w domach. Chrześcijanie i muzułmanie nie mieszkają w osobnych częściach wsi, ich domy stoją obok siebie.

Muzułmanie zebrali pieniądze potrzebne na odbudowę kaplicy i pracują przy jej budowie. „Mamy we wsi cztery meczety i żadnego miejsca modlitwy dla chrześcijan, bo większość z nich jest zbyt biedna, żeby sami mogli zbudować kościół” – powiedział Mian Ejaz, jeden z lokalnych biznesmanów, który współfinansował odbudowę kaplicy. „Chcieliśmy pokazać światu, że Pakistan to nie jest kraj ekstremistów, bo ich jest tylko znikoma mniejszość, tylko kraj tolerancji religijnej”. Inny z darczyńców, Dilawar Hussain mówi, że kościół to też miejsce Allaha, tego samego Boga, w którego wierzą muzułmanie.

W położonym o kilkanaście kilometrów od Khalsabadu mieście Gojra w 2009 roku tłum muzułmańskich fanatyków spalił chrześcijańskie domy i zabił dziesięciu chrześcijan za rzekome bluźnierstwo; cztery kościoły w okolicznych wsiach zostały wówczas spalone.

Być może do zmiany nastrojów przyczynił się kryzys imigracyjny. „Świat chrześcijański robi tak dużo dla muzułmańskich uchodźców – stwierdził Ejaz. – Powinniśmy im odpłacić tą samą monetą”.

GL, na podst.:
http://en.dailypakistan.com.pk/
http://aa.com.tr/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze