50 poważnych aktów terroru nie doszło do skutku

terrorists-arrested
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print


Służby bezpieczeństwa udaremniły 50 dużych ataków terrorystycznych przygotowywanych przez muzułmańskich terrorystów na terenie Unii Europejskiej po 11 września.

terrorists-arrested

Ataki terrorystyczne i zagrożenie kojarzą nam się z tym, co już zaszło. Zamachy bombowe w Londynie czy wybuch na stacji w Madrycie – to w naszej świadomości stanowi o skali zagrożenia związanego z dżihadystami.

Tymczasem, jak podają eksperci ds. terroryzmu Glenn Schoen z Ernst & Young oraz Rob de Wijk, profesor Uniwersytetu w Leiden, europejskie służby specjalne udaremniły pięćdziesiąt takich prób w ciągu 9 lat, jakie minęły od zamachów 11 września. Kraje, które były celami tych zamachów to: Holandia, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Włochy i Hiszpania.

W Holandii takie próby obejmowały zamach przygotowywany przez grupę z Hofstad czy atak samobójczy przygotowywany przez pakistańskiego studenta – członka barcelońskiej komórki planującej zamachy w Europie.

Zdaniem ekspertów głównymi celami ataków miały być jednostki wojskowe, lotniska i centra handlowe. W większości wypadków terroryści planowali osiągnąć jak największą liczbę przypadkowych ofiar.

Europol podaje, że w ostatnim roku aresztowano 110 podejrzanych o terroryzm muzułmanów. (db)

JW na podstawie Islamineurope.blogspot.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze