Austriacka nastolatka poległa w dżihadzie

Sabina i Samra
| 19 komentarzy|
image_pdfimage_print

Zginęła jedna z dwóch nastoletnich Austriaczek pochodzenia bośniackiego, które udały się do Syrii, żeby wziąć udział w walkach po stronie islamskich ekstremistów.

Sabina Selimovic lat 15 i Samra Kesinovic lat 16, pochodzące z imigranckiej rodziny z Bośni, opuściły w kwietniu bieżącego roku Wiedeń w celu dołączenia do syryjskich rebeliantów. Ich radykalizacja odbyła się poprzez wiedeński meczet i poprzez internet. W mediach społecznościowych umieszczały swoje fotografie z bronią w ręku, w czarnych długich burkach.

Obecnie austriackie władze sądzą, że jedna z nich zginęła i o tym ryzyku poinformowali rodziców dziewczynek. Władze obawiają się, że mogą one stać się przykładem inspirującym młode, zradykalizowane muzułmanki.

Sabina i Samra
Sabina i Samra (źródło Interpol)

Tymczasem w Niemczech odbywa się pierwszy proces 20-latka, który dołączył do ISIL. Postawiono mu zarzut udziału w zagranicznej organizacji terrorystycznej, za co grozi do 10 lat więzienia. Uważa się, że jego radykalizacja nastąpiła, kiedy napotkał grupę fundamentalistów muzułmańskich w trakcie przeszkolenia do pracy. Po przyjeździe do Syrii w 2013 roku przeszedł szkolenie ze strzelania z broni palnej i pracował początkowo jako medyk i ochroniarz. W ciągu sześciu miesięcy pobytu miał brać udział przynajmniej w trzech bitwach po stronie dżihadystów. Z nieznanych powodów powrócił i został aresztowany na lotnisku we Frankfurcie.

 

AX na podst. Daily Telegraph http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/austria/11098039/Austrian-teenage-girl-jihadist-killed-in-Syria.html

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze