Al Jazeera wkracza na Kapitol

Osama bin Laden w telewizji Al-Jazeera
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Firma Al-Jazeera America Holdings kupiła niedawno kablową telewizję Current TV, należącą do Ala Gore’a, byłego wiceprezydenta USA. Teraz Al-Jazeera zaczyna lobbować na Kapitolu, w samym sercu amerykańskiej legislatury.

Katarska telewizja wynajęła firmę prawniczą DLA Piper, która ma się zająć kampanią informacyjną wśród kongresmenów, dotyczącą planów rozwoju sieci Al-Jazeery w Ameryce. DLA Piper działa na całym świecie, zatrudnia ponad cztery tysiące prawników i posiada również biuro w Doha, stolicy Kataru. Jest aktywna między innymi na polu finansów szariackich.

Osama bin Laden w telewizji Al-Jazeera
Osama bin Laden w telewizji Al-Jazeera

Na razie wiadomo, że główne biuro amerykańskiej filii Al-Jazeery ma się mieścić w Nowym Jorku, a w całym kraju powstaną biura terenowe. W mediach już pojawiły się ogłoszenia o rekrutacji pracowników.

Wśród czołówki lobbystów, promujących amerykańską filię katarskiej telewizji, znalazł się m.in. Mark Paoletta, republikanin, były szef doradców komisji energii i handlu Izby Reprezentantów za prezydentury Busha juniora.

Zakup kablówki Ala Gore’a przez Al-Jazeerę wzbudził w USA kontrowersje, bowiem katarską telewizję pamięta się między innymi jako nadawcę oświadczeń Osamy bin Ladena i nagłaśnianie innych działań grup terrorystycznych. Stacja jest własnością rządu katarskiego, a jej prezes, Hamad bin Thamer bin Mohammed bin Thani Al-Thani, jest kuzynem emira Kataru, Hamada bin Khalify Al Thaniego. Władca ten stara się uchodzić za sojusznika USA, lecz wspiera Bractwo Muzułmańskie i inne ekstremistyczne grupy islamskie.

Senator Ted Cruz, republikanin z Teksasu i jeden z najmłodszych kongresmenów, nazwał Al Jazeerę “zagraniczną siecią telewizyjną, która nadaje swoją propagandę w krajach wrogich wobec nas”.

PJ, na podst.:

http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/165198#.URzypPJ5gXh

http://www.aim.org/aim-column/al-jazeera-hires-k-street-to-lobby-congress/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze