30 mln euro dla Maroka od Hiszpanii na zwalczanie imigracji

Hiszpańska enklawa Melilla otoczona zasiekami, przez które regularnie przedostają się imigranci StephaneMGrueso [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)]
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Hiszpania przeznaczy dla Maroka 30 mln euro na zwalczanie nielegalnej imigracji, jako dodatek do 140 mln euro, jakie przeznaczyła na ten cel Unia Europejska. Pieniądze unijne przeznaczone zostaną na zakup samochodów, dronów, sprzętu monitorującego i innego wyposażenia dla marokańskiej straży granicznej, pieniądze hiszpańskie nie mają wyraźnego przeznaczenia, są formą łapówki za niedopuszczanie imigrantów, próbujących przedostać się do hiszpańskich enklaw w Maroku.

Dwie takie enklawy, Ceuta i Melilla, otoczone zasiekami i siatkami, są stałym celem setek imigrantów, którzy próbują się przedostać do środka, aby domagać się azylu i przedostać do Hiszpanii. W piątek 19 lipca próbowała tego w Melilli kolejna grupa 200 imigrantów, z których około 95 zostało zatrzymanych przez marokańską policję, ale 50 udało się przedostać przez ogrodzenie i dotrzeć do hiszpańskiego ośrodka imigracyjnego kilkaset metrów dalej. Imigranci obrzucali policję hiszpańską, próbującą ich zatrzymać, kamieniami, sześciu oficerów zostało rannych. (g)

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook