28% Duńczyków chce wyjazdu muzułmańskich imigrantów

Kopenhaga (Foto PJ)
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Badanie opinii opublikowane w duńskim tygodniku „Mondag Morgen” pokazuje narastającą niechęć do muzułmańskich imigrantów w Danii.

Ponad co czwarty badany Duńczyk (28%) chce, żeby muzułmańscy imigranci opuścili kraj, a prawie 40% chce, żeby wyjechali także wszyscy imigranci nie posiadający pracy.

Badanie przeprowadzone na próbce 5 900 obywateli, we współpracy z profesorem Jørgenem Goulem Andersenem, pokazuje obraz Danii podzielonej w kwestii imigracyjnej. Na 28% domagających się wyjazdu imigrantów muzułmańskich – co jest zgodne z polityką skrajnie prawicowej partii Stram Kurs (Twarda Linia) – przypada 45% osób sprzeciwiających się takim poglądom.

Z kolei, jeżeli chodzi o osoby nie posiadające zatrudnienia, to jest przewaga zwolenników wydalania takich osób z kraju (39% za, 32% przeciw). Dotyczy to nie tylko imigrantów muzułmańskich, ale też mieszkańców Europy Wschodniej (Polski, Litwy i innych), których obecnie około 100 tysięcy pobiera różnego rodzaju zasiłki.

Do danych należy podchodzić ostrożnie, twierdzi Andersen. Nie jest tak, że nagle 28% Duńczyków jest przeciwko swoim sąsiadom, sklepikarzom itd., a raczej mowa jest o konstrukcie muzułmanina jako wroga. „W końcu tylko 1,8% głosowało na Stram Kurs w czerwcowych wyborach” – komentuje wyniki swoich badań profesor.

Badania pokazały też dużą różnicę pokoleniową. Ludzie młodzi, do 40 lat, są pozytywniej nastawieni wobec imigrantów, podczas gdy ci powyżej 40 lat w większym stopniu popierali deportację muzułmańskich przybyszów.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

JW, na podst. https://www.mm.dk

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook