140 000 nielegalnych imigrantów w 2019

Cztery szlaki nielegalnej imigracji do Europy. Źródło: Frontex
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Według komunikatu agencji Frontex, w 2019 r. do Europy przybyło około 140 tysięcy nielegalnych imigrantów, co jest najniższą liczbą od roku 2013. Na szlaku z Libii do Europy i na zachodzie Morza Śródziemnego nastąpiły duże spadki liczby imigrantów, natomiast głównym szlakiem przerzutowym ponownie stała się droga z Turcji do Grecji, którą przypłynęło 82 tysiące osób, o prawie połowę więcej niż rok temu.

Turcja twierdzi jednak, że powstrzymała ponad szesnaście tysięcy osób przed wypłynięciem do Grecji, aresztując 447 przemytników ludzi i konfiskując 50 łodzi.

W czasie podróży na Morzu Śródziemnym utonęły 1283 osoby (i przypuszczalnie ponad 400 znajdujących się na łodziach, które zatonęły i żadnych ciał nie odnaleziono. Jest to jednak znacznie mniej niż w poprzednim roku, kiedy utonęło 2299 osób, przy nieznacznie większej liczbie osób próbujących dostać się do Europy.

Ogromna większość osób, które przybyły nielegalnie do Europy ubiegała się o azyl w Niemczech, gdzie wnioski złożyło  sto jedenaście tysięcy osób i był to trzeci kolejny rok spadku liczby osób, które chcą uzyskać azyl w Niemczech. (g)

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook