13 lat więzienia i 74 baty dla dziennikarza

Publiczna chlosta Iran
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Irański sąd skazał zaocznie na 13 lat więzienia i 74 baty dziennikarza tygodnika „Newsweek” Maziara Bahariego, aresztowanego wraz z dziesiątkami uczestników demonstracji, do których doszło po ubiegłorocznych wyborach prezydenckich.

Publiczna chlosta Iran
Publiczna chlosta Iran

Dziennikarz, który ma podwójne kanadyjskie i irańskie obywatelstwo, przesiedział niemal cztery miesiące w irańskim areszcie. W październiku został wypuszczony za kaucją i pozwolono mu na wyjazd z kraju, aby mógł dołączyć do swojej żony, Brytyjki mieszkającej w Londynie.

W artykule opublikowanym w tym tygodniu w „Newsweeku” dziennikarz pisze, że wyrok wydano w niedzielę, uznając go za winnego m.in. spiskowania przeciwko bezpieczeństwu kraju, zbierania poufnych informacji oraz prowadzenia propagandy przeciwko systemowi i obrazy najwyższego irańskiego przywódcy duchowego ajatollaha Alego Chamenei oraz prezydenta Mahmuda Ahmadineżada. Dodatkowo za zakłócanie porządku został skazany na rok więzienia i 74 baty.

Poinformował go o tym członek rodziny, który poszedł do sądu, gdzie został powiadomiony o wyroku. Sąd nie zawiadomił ani jego, ani jego prawnika.

Więcej na: dziennik.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze