1/3 brytyjskich studentów muzułmanów popiera zabijanie w imię religii

oxford
| 10 komentarzy|
image_pdfimage_print

32% brytyjskich studentów muzułmańskiego wyznania popiera zabijanie w imię islamu; 40% chce prawa szariatu, donoszą badania przeprowadzone na trzydziestu brytyjskich uniwersytetach.

oxford

Ankieterzy zapytali 600 muzułmańskich studentów i 800 niemuzułmańskich o poglądy na wrażliwe kwestie, takie jak prawo szariatu czy zabijanie w imię islamu. Wyniki pokazały radykalizację studentów muzułmańskich w porównaniu z resztą populacji studentów. Spośród niemuzułmanów prawie nikt nie popierał zabijania w imię religii.

Istnieje obawa, że brytyjskie uniwersytety staną się miejscem rekrutacji takich terrorystów jak Umar Farouk Abdulmutallab – „bożonarodzeniowy zamachowiec”, który 25 grudnia próbował zdetonować materiały wybuchowe w samolocie lecącym z Amsterdamu do Detroit. Abdulmutallab w latach 2005-2008 studiował inżynierię i zarządzanie finansami na University College London. W tym czasie pełnił tam funkcję przewodniczącego islamskiego stowarzyszenia. I jest jednym z czterech członków stowarzyszeń islamskich studentów w Londynie, którym ostatnio postawiono zarzuty związane z terroryzmem.

Badania te nie zostały opublikowane oficjalnie. Do opinii publicznej wyciekły za sprawą WikiLeaks, będąc częścią tajnej, dyplomatycznej komunikacji z amerykańskiej ambasady w Londynie.(jk)

AX na podst. The Washington Times
http://www.washingtontimes.com/news/2010/dec/19/embassy-row-930120260/?page=1

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze