Zatrzymani terroryści, którzy planowali atak na widzów berlińskiego pół-maraton

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Policja niemiecka zatrzymała cztery osoby  w wieku 18-21 lat, z których przynajmniej jedna zamierzała zaatakować nożami widzów berlińskiego pół-maratonu, odbywającego się w niedzielę w Berlinie. U podejrzanego znaleziono dwa, specjalnie naostrzone, noże. Zatrzymani są znajomymi terrorysty Anisa Amriego, który przed Bożym Narodzeniem 2016 wjechał w Berlinie w tłum robiących zakupy, zabijając 12 osób.

Natomiast osobą, która wjechała w sobotę w siedzących przed pubem w Munster, zabijając dwie osoby i siebie, okazał się chory psychicznie, 48-letni Niemiec i nie miało to nic wspólnego z terroryzmem islamskim. (g)

Źródło: Reuters

Aktualizacja 10.04.18. Policja zwolniła sześć osób (do czterech, o których mowa w informacji doszły jeszcze dwie zatrzymane później) podejrzewanych o przygotowywanie zamachu na widzów pół-maratonu. Wprawdzie dwie z nich miały kontakty z Anisem Amrim, berlińskim terrorystą, lecz w czasie przeszukań mieszkań nie znaleziono ani materiałów wybuchowych ani innych narzędzi, mogących świadczyć o planowanym zamachu. Policja zatrzymała jednak komórki i dyski twarde z komputerów tych sześciu osób do dalszych analiz.  Źródło: dw.com

 

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook